Tarnobrzeg > Dzieci apelują do kierowców o przestrzeganie...

  Tarnobrzeg > Dzieci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i bezpieczna jazdę

  Michał Majka

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  "Chcesz podróżować bezpiecznie, musisz trzeźwy być koniecznie"- to tylko jedno z wielu haseł, które pojawiło się na plakatach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu.

  Konkurs na najlepszy plakat o tematyce związanej z zagrożeniami na drodze, który odbył się w piątek w Szkole Podstawowej nr 3 to druga część obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych zorganizowanych przez tę placówkę. W czwartek odbył się z tej samej okazji szkolny piknik. Piątkowe przedsięwzięcia wymagało jednak od dzieci większego zaangażowania w problem niebezpieczeństw występujących na drodze.

  - Nasi uczniowie przygotowali plakaty ostrzegające przed zagrożeniami na jezdni, które wzięły udział w konkursie - tłumaczy Iwona Śmiałek, wicedyrektor szkoły. - Chcielibyśmy, aby dzieci zaapelowały w ten sposób do dorosłych i poprosiły ich o przestrzeganie przepisów drogowych i o zachowanie ostrożności oraz rozwagi podczas jazdy samochodem.

  Hasła z plakatów przygotowanych przez uczniów drugich i trzecich klas szkoły podstawowej są jak na wiek ich twórców krytycznym katalogiem zagrożeń i wykroczeń popełnianych przez kierowców. Oto niektóre z nich: "Chcesz podróżować bezpiecznie, musisz trzeźwy być koniecznie", "Rano, wieczór i w nocy, rzucaj się kierowcy w oczy", "Kierowco, noga z gazu, bo się znajdziesz na cmentarzu", "W mroku i w nocy błyszczą się oczy - odblaski masz i widzisz nas", "Noga z gazu, pas zapięty, cel podróży osiągnięty". Te dwie ostatnie sentencje zostały uznane przez jury konkursu za najlepsze, a ich autorów: klasę 2d i 3 d, wyróżniono przyznając im egzeqwo pierwsze miejsce.

  O zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie teraz, jesienią zaapelował do dzieci Andrzej Barnaś z tarnobrzeskiej policji i Anna Czaplińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

  - Uczniowie udowodnili, że znają przepisy ruchu drogowego. Chciałabym jednak, aby wszystkie dzieci zasady bezpiecznego poruszania się po drodze wzięły sobie głęboko do serca - mówi pani dyrektor.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo