Mielec > Wysyłając SMS pomożesz wybudować ośrodek dla...

  Mielec > Wysyłając SMS pomożesz wybudować ośrodek dla niepełnosprawnym

  Magdalena Małodzinska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  O tym, czy mielecka placówka na rzecz osób niepełnosprawnych otrzyma 500 tysięcy złotych dofinansowania, może zdecydować każdy z nas. Wystarczy tylko do 28 listopada oddać swój głos.
  Mieleckie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób
  Niepełnosprawnych zakwalifikowało się do końcowego etapu konkursu "Warto być za". O główną nagrodę - 500 tysięcy złotych, oprócz Mielca walczą jeszcze dwa inne miasta: Gorzów Wielkopolski oraz Jabłonka (małopolskie). Wygra tylko jeden projekt. Czy będzie to ten mielecki? - wszystko w Państwa rękach.

  Placówka z Mielca uzyskane pieniądze zamierza przeznaczyć na zakończenie prac i uruchomienie ośrodka dziennego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną po 25 roku życia. Na razie bowiem na bezpłatną pomoc rehabilitantów, psychologów, terapeutów, nawet doradców zawodowych mogą liczyć tylko dzieci i młodzież.

  Joanna Szadkowska, dyrektor mieleckiego stowarzyszenia podkreśla, iż osoby po 25 roku życia, które kończą zajęcia w ośrodku dalej praktycznie nie mogą liczyć na jakąkolwiek stałą kontynuację leczenia.
  A to oznacza, że cały trud kadry pracującej w stowarzyszeniu może zostać zmarnowany - Osoby niepełnosprawne umysłowo potrzebują pomocy bez przerwy. Tylko codzienna, mozolna, wszechstronna rehabilitacja daje efekty. - mówi Szadkowska.

  Obecnie w mieleckim stowarzyszeniu z zajęć korzysta 72 osoby. Aby powstała baza lokalowa dla chorych powyżej 25 roku życia, na wstępie chęć uczestnictwa w zajęciach musi zadeklarować co najmniej 30 osób. Jak mówi Szadkowska, już teraz wiadomo, iż chętnych jest dużo więcej. Z zajęć mogłyby korzystać też osoby, które wcześniej nie były leczone w stowarzyszeniu.

  Remont sąsiadującej z budynkiem placówki rehabilitacyjno-terapeutycznej pod nazwą Dzienne Centrum Aktywności Powiatu Mieleckiego trwa już parę miesięcy. Pieniądze z programu umożliwiłyby dużo szybsze sfinalizowanie prac. Poza tym, kwota 500 tysięcy złotych pokryłaby zakup całego wyposażenia pomieszczeń.

  - Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy już oddali na nas głos. Proszę jednocześnie o zaangażowanie w akcję członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Liczy się każdy głos. - mówi dyrektor Szadkowska.

  Jak oddać głos

  Głosy można oddawać w dwojaki sposób: albo wysyłają sms na numer 7138 o treści warto 3 (koszt sms to 1, 22 złotych brutto) lub wchodząc na stronę internetową programu www.warto.eu. Po otworzeniu strony należy wejść w zakładkę Zagłosuj na projekt, a następnie kliknąć na opis wybranego miasta, a pod tekstem znajduje się już "okienko" do głosowania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo