Sandomierz > W środę pogrzeb biskupa Mariana Zimałka

  Sandomierz > W środę pogrzeb biskupa Mariana Zimałka

  GOP/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy Podkarpacia modlą się w intencji zmarłego w minioną środę biskupa Mariana Zimałka.

  Ciało zmarłego biskupa do czasu uroczystości pogrzebowych znajduje się w kaplicy oczekiwania przy kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu.

  Sandomierzanie licznie odwiedzają kaplicę. Mnóstwo osób kierowało tam swoje kroki w niedzielę. Mieszkańcy wspominają biskupa Mariana Zimałka jako powszechnie szanowanego kapłana, oddanego swojemu powołaniu i wiernym. Podkreślają, że biskup był mocno związany z Sandomierzem.

  W kościołach na terenie Sandomierza i całej diecezji odprawiane są msze święte w intencji biskupa.
  Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę o godzinie 14. 45 w kościele seminaryjnym pod wezwaniem św. Michała. Msza święta żałobna pod przewodnictwem biskupa Edwarda Materskiego odprawiona zostanie o 17.
  W czwartek o godzinie 8 odbędzie się czuwanie modlitewne, a potem jutrznia żałobna. Procesja żałobna do bazyliki katedralnej wyruszy o 9.30, poprowadzi ją biskup Andrzej Dzięga. Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem
  metropolity lubelskiego arcybiskupa Józefa Życińskiego rozpocznie się o 10.30. Biskup Zimałek zostanie pochowany w Krypcie Biskupów Sandomierskich w katedrze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo