Rzeszów > Napadał na kobiety

  Rzeszów > Napadał na kobiety

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policjanci z Rzeszowa zatrzymali 19-letniego mieszkańca tego miasta, który napadał na starsze kobiety, wyrywał im torebki - kradł pieniądze i dokumenty.

  Kilka dni temu funkcjonariusze zostali poinformowani o napaści na 58-letnią kobietę. Na miejscu okazało się, że kobieta została zaatakowana przez młodego człowieka na klatce schodowej swojego bloku w Rzeszowie. Zbiegający po schodach napastnik złapał kobietę za rękę, pchnął na barierkę schodową, a następnie wyrwał jej siatkę z zakupami. Zanim zdezorientowana kobieta zdołała zareagować, napastnik wybiegł zabierając z jej siatki portfel z dokumentami i pieniędzmi.

  Znając rysopis napastnika policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.
  W ich trakcie otrzymali następne zgłoszenie, gdzie 61-letnia kobieta została zaatakowana przez osobę odpowiadającą rysopisowi tego samego mężczyzny. Metoda działania była identyczna. Wspólnie z poszkodowaną policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już po kilku minutach kobieta rozpoznała sprawcę napaści. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany. Już podczas wstępnych rozmów, przyznał się do kradzieży, wskazując miejsca porzucenia skradzionych dokumentów. Znalezione przedmioty policjanci zwrócili ich właścicielom. Rozpoznany przez świadków podobnych zdarzeń, przyznał się do jeszcze dwóch podobnych kradzieży dokonanych 7 i 10 listopada.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo