Stalowa Wola > Policja badała trzeźwość radnych na...

  Stalowa Wola > Policja badała trzeźwość radnych na nadzwyczajnej sesji w Bojanowie, na której odwołano przewodniczącego

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Marek Olejarz dmucha w balonik w przerwie sesji.

  Marek Olejarz dmucha w balonik w przerwie sesji. ©Z. Surowaniec

  Marek Olejarz dmucha w balonik w przerwie sesji.

  Marek Olejarz dmucha w balonik w przerwie sesji. ©Z. Surowaniec

  Marek Olejarz został dziś w tajnym głosowaniu odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Bojanów w powiecie stalowowolskim. - Moja główka poleciała - powiedział z humorem i szerokim uśmiechem.

  Przed wyborem nowego przewodniczącego ktoś wezwał policję do sprawdzenia trzeźwości radnych. Dwóch policjantów zjawiło się natychmiast z alkomatem. Nie mieli daleko, bo posterunek jest za płotem Urzędu Gminy. Z ich wejściem nagle zniknął jeden z radnych, 51-letni Józef Tetla.
  Policjanci dali polecenie dmuchnąć w alkomat trójce radnych, w tym Markowi Olejarzowi. Wszyscy byli trzeźwi. Tetla nie wrócił na głosowanie, na którym miał być powołany nowy przewodniczący. - Może go złapiecie jak jedzie rowerem - ironizował do policjantów Olejarz. Kiedy go zapytaliśmy czy to on wezwał policję, odpowiedział dyplomatycznie: - Proszę mnie o to nie pytać.

  Już bez Tetli doszło do wyboru nowego przewodniczącego rady. Została nim Stanisława Marut. Była przewodniczącą rady przez dwie poprzednie kadencje.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo