Tarnobrzeg > Dzieci będą uczyły się na nowoczesnym...

  Tarnobrzeg > Dzieci będą uczyły się na nowoczesnym Miasteczku Ruchu Drogowego

  MM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego ma powstać już wkrótce nad Wisłą w Tarnobrzegu. Mieszkańcy osiedla Serbinów sugerują, że lepszym rozwiązaniem byłoby odnowienie starego, zaniedbanego miasteczka przy ulicy Prusa.

  - Jednym z priorytetów prezydenta Tarnobrzega zawsze było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze, stąd pomysł stworzenia takiego miasteczka - mówi Paweł Antończyk z Biura Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

  Jak tłumaczy urzędnik, Miasteczko Ruchu Drogowego z prawdziwymi znakami drogowymi, miałoby spełniać rolę edukacyjną. W tym miejscu dzieci i młodzież będą mogły skonfrontować swoją teoretyczną wiedzę z zakresu ruchu drogowego z rzeczywistością.

  - Do miasteczka będą mogli przyjść zarówno indywidualni rodzice z dziećmi, jak również zorganizowane grupy, na przykład ze szkoły - wyjaśnia Paweł Antończyk.

  Więcej jutro w Echu Dnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo