Nisko > Skarga na zarząd powiatu odrzucona przez większość...

  Nisko > Skarga na zarząd powiatu odrzucona przez większość radnych

  TDM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Między częścią radnych a starostą powiatu doszło do ostrego starcia. Sprawa dotyczy wyłonienia przedstawicieli rady apedagogicznej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku do komisji konkursowej w której wybierano dyrektora szkoły.

  Na czwartkowej sesji powiatu niżańskiego radni dyskutowali w sprawie skargi Jerzego Jakubów na działalność starosty i zarządu powiatu. Zdaniem skarżącego starosta i zarząd nienależycie wykonuje zadania.
  Skarga dotyczyła bezpodstawnego unieważnienia wyników głosowania nad wyborem przedstawili członków rady pedagogicznej do komisji konkursowej, które później wybierała dyktatora RCEZ w Nisku. Pod skargą podpisało się 25 nauczycieli.

  Warto wspomnieć, że kilka tygodni wcześniej kilkudziesięciu nauczycieli RCEZ napisało przeciwstawne pismo do starosty w którym informują go, że podczas wyłaniania kandydatów do komisji konkursowej zostało złamane prawo. Starosta powołując się między innymi na to pismo unieważnił konkurs, w którym na stanowisko dyrektora szkoły startował Jerzy Jakubów.

  Więcej jutro w Echu Dnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo