Tarnobrzeg > Uniewinniający wyrok w sprawie dotyczącej...

  Tarnobrzeg > Uniewinniający wyrok w sprawie dotyczącej zgwałcenia

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu uniewinnił dwa dni temu dwudziestokilkuletniego mieszkańca Gorzyc w powiecie tarnobrzeskim, oskarżonego o zgwałcenie 17-latki. Prokuratura przypuszczalnie złoży apelację od tego orzeczenia.

  Zdarzenia opisane aktem oskarżenia, miały rozegrać się w jednej z miejscowości na terenie gminy Gorzyce, w marcu tego roku. Ze względu na charakter sprawy, o szczegółach śledztwa prokuratura nie informowała, a proces przed sądem toczył się z wyłączeniem jawności.

  Jak ustaliliśmy nieoficjalnie pokrzywdzona i sprawca doskonale się znają - przez wiele miesięcy tworzyli parę.
  Dziewczyna urodziła też dziecko, które ma z tym właśnie mężczyzną. W czasie, kiedy dojść miało do zgwałcenia, pokrzywdzona była w siódmym miesiącu ciąży. Oboje rozstali się jesienią ubiegłego roku, jednak najwyraźniej urażona męska duma nie pozwoliła mężczyźnie się z tym pogodzić.
  Feralnego dnia gorzyczanin w ustronnym miejscu miał zauważyć idącą 17-latkę. Podszedł do niej. Był nietrzeźwy, chciał z nią rozmawiać, potem chciał czegoś więcej. Kiedy dziewczyna stanowczo odmówiła, były chłopak rzucił się na nią, przewrócił na ziemię i zgwałcił - wynikało z ustaleń śledztwa, o czym wiemy nieoficjalnie.

  Nastolatka opowiedziała o wszystkim swojej matce, a kobieta zadzwoniła na policję. Sprawca został zatrzymany, trafił do tymczasowego aresztu.

  Dlaczego przed sądem zapadł wyrok uniewinniający? Nie znamy ani treści wyjaśnień oskarżonego, ani treści zeznań świadków i pokrzywdzonej. Z uwagi na wyłączenie jawności, nie znamy także uzasadnienia wyroku. Prokuratura zapowiada zaskarżenie wyroku do sądu drugiej instancji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo