Mielec > Jest patronka dla Specjalnego Ośrodka...

  Mielec > Jest patronka dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  Anna Krężel

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Powiatowi Radni zdecydowali o patronce - będzie nią święta Królowa Jadwiga. Jej kandydatura wzbudziła jednak zastrzeżenia jednego z rajców.

  O patronce zadecydował plebiscyt przeprowadzony w szkole. Każdy z uczniów, nauczycieli i rodziców mógł zgłosić kandydaturę patrona. Następnie przeprowadzono głosowanie, w którym wygrała Królowa Jadwiga. Rada Powiatu zgodziła się na wybór z wyjątkiem jednego z rajców.
  Według Jerzego Skrzypczaka, wybór nie jest trafny, ponieważ pominięto osoby zasłużone równocześnie dla ośrodka i dla kraju. - Zaniedbano tutaj Bronisława Nogę, który był związany z ośrodkiem i z Mielcem. Był to zasłużony człowiek między innymi kurier warszawski, żołnierz Polski Walczącej. Po wojnie pracował właśnie w tym ośrodku. Uważam, że powinniśmy budować pamięć takich osób poprzez odpowiednie honorowanie ich - mówił radny Jerzy Skrzypczak.

  Dyrektor Ośrodka, Maria Orłowska zwróciła uwagę radnego na fakt, że był to ogólnoszkolny plebiscyt - Owszem, padła taka kandydatura, jednak ostatecznie zwyciężyła Królowa Jadwiga. Ja nikomu nic nie narzucałam, każdy mógł zgłosić swojego kandydata. Z mojej strony nie było tu żadnych sugestii - mówiła.
  Jest jeszcze inna możliwość uhonorowania Bronisława Nogi oraz innych zasłużonych dla miasta i samego ośrodka. Maria Orłowska wskazała, że w szkole można stworzyć tablicę pamiątkową lub izbę pamięci dla tych postaci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo