Stalowa Wola > Przedszkolaki z "Piętnastki" odwiedził polski...

  Stalowa Wola > Przedszkolaki z "Piętnastki" odwiedził polski żołnierz, który wrócił z Afganistanu

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niezwykły gość odwiedził dziś rano dzieci z Przedszkola numer 15 w Stalowej Woli. Major Grzegorz Grobel ze Stalowej Woli, który wrócił niedawno z Afganistanu, tak jak obiecał, po przyjeździe przyszedł opowiedzieć przedszkolakom o swojej misji w tym kraju. Wspominał również o życiu i zwyczajach Afgańczyków.

  Nie przez przypadek odwiedził właśnie podopiecznych z Piętnastki. Po pierwsze do tego przedszkola uczęszcza jego 6-letnia córka Gabriela. Oprócz tego, dzieci z tego przedszkola w czerwcu tego roku wysłały polskim żołnierzom stacjonującym z tatą Gabrieli w bazie w Afganistanie niecodzienne prezenty.

  - Otrzymaliśmy piękne, robione własnoręcznie przez dzieci kartki z pozdrowieniami. To było niezwykle wzruszające. Po ich otrzymaniu postanowiliśmy zrobić wspólne zbiorowe zdjęcie, wysłać je i podziękować za tak szczególny wyraz pamięci. Proszę mi wierzyć, że nikt nie opierał się przed pozowaniem do zdjęcia - mówi tato Gabrieli.
  Grzegorz Grobel wyjechał na misję do Afganistanu z III zmianą polskich żołnierzy w maju tego roku. Do kraju powrócił 1 listopada, kiedy zakończyła się polska misja w tym kraju. W tym czasie dowodził grupą wsparcia CIMIC (Cicilan Military Cooperation) odpowiedzialną za pomoc humanitarną miejscowej ludności.

  Wczoraj dzieci miały właśnie okazję dowiedzieć się na czym polegała praca taty Gabrieli. Jednak przede wszystkim major Grobel opowiadał o tym jak wygląda życie ich rówieśników w tym odległym kraju.

  Warto dodać, że tato Gabrysi nie po raz pierwszy odwiedził przedszkole. To stały gość, który opowiada dzieciom o pracy żołnierza. Także dzięki niemu maluchy miały okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwa jednostka wojskowa, która znajduje się w Nisku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo