Sport > Dramatyczny mecz tenisistki stołowej z Tarnobrzega

/DASZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Tenisistka stołowa Forbetu Tarnobrzeg Li Qian awansowała do ćwierćfinału rozgrywanych w Warszawie międzynarodowych mistrzostw Polski, imprezy zaliczanej do cyklu Grand Prix Pro Tour ITTF.

W walce o ćwierćfinał Li Qian pokonała naturalizowaną reprezentantkę Niemiec Wu Jiaduo 4:2 (11:6, 11:4, 11:7, 10:12, 8:11, 12:10). Po trzech wygranych setach wydawało się, że "Mała" szybko rozstrzygnie ten pojedynek na swoją korzyść, jednak kolejne dwie partie wygrała Niemka. W szóstym secie było już niedobrze, bowiem Li Qian przegrywała 6:9. Zdołała jednak nie tylko odrobić straty, ale wyjść na prowadzenie 10:9. Pierwszego meczbola Niemka jeszcze obroniła, lecz przy drugim była już bezradna.

W ćwierćfinale "Mała" zmierzyła się z naturalizowaną Holenderką Li Jiao.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.