Region > Gimnazjaliści dostaną laptopy?

  Region > Gimnazjaliści dostaną laptopy?

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Na Podkarpaciu ruszył rządowy program "Komputer dla każdego", W ramach tego projektu do wszystkich gimnazjów mają trafić laptopy, do których uczniowie będą mieć swobodny dostęp na wszystkich lekcjach.

  Zanim jednak będą samodzielnie posługiwać się komputerami, ktoś musi ich tego nauczyć. Stąd przewidziano szkolenia dla nauczycieli, które się właśnie rozpoczęły. Na początek szkoli się około 2 tysiące nauczycieli ze 155 szkół, a docelowo będą to wszyscy (poza nauczycielami informatyki) w sumie ponad 7 tysięcy osób.

  Przeszkolenie dotyczy uczenia się stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w prowadzeniu lekcji i uczeniu się.
  Prawie wszystkie szkoły zostały wybrane losowo, oprócz dwóch w Muninie i Sokolnikach. One są wytypowane przez Kancelarię Rady Ministrów do pilotażowego programu.

  - Przy losowaniu szkół zachowana była zasada, żeby wylosowane gimnazja stanowiły około 27 procent wszystkich gimnazjów z poszczególnych powiatów. Na razie nie mamy informacji, jak będzie to fizycznie wyglądać. Założenie programu jest takie, że każdy uczeń powinien mieć dostęp do komputera podczas wszystkich lekcji. Nie oznacza to wcale, że każdy uczeń dostanie laptopa do ręki - mówi Marek Kondziołka z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty

  Przyznaje on, że nie ma jeszcze dokładnych informacji kiedy komputery dotrą do szkół. Program zakłada jednak, że powinno się tak stać do końca 2010 roku. Na przeszkolenie czekają nauczyciele z pozostałych 421 gimnazjów w naszym regionie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo