Stalowa Wola > Urzędnicy będą szkolić młodzież do działania...

  Stalowa Wola > Urzędnicy będą szkolić młodzież do działania na rzecz szkoły

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Chcą aktywizować młodych do działania na rzecz szkoły i lokalnej społeczności, przygotować ich do dorosłego życia, nauczyć pracować w grupie - to główne założenia szkoleń organizowanych przez wydział edukacji i zdrowia stalowowolskiego Urzędu Miasta.

  Ostatnio odbyło się kolejne spotkanie, w którym wzięło udział 25 uczniów z samorządów szkolnych 17 stalowowolskich szkół. Wszyscy, pod okiem trenerek: psychologa i pedagoga zdobywali umiejętności jak współpracować z rówieśnikami, jak tworzyć zgrany zespół i w jaki sposób skutecznie inicjować i realizować pomysły.
  - Szkolenie miało charakter ćwiczeń, uczyliśmy się pracy w zespole oraz jak budować wspólne zaufanie.
  Dla mnie jako przewodniczącego samorządu to spotkanie było również ważne dlatego, że nauczyłem się jak powinna wyglądać moja współpraca z innymi - mówi Wojciech Sagan, przewodniczący samorządu szkolnego w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym przy Wojska Polskiego w Stalowej Woli.

  Halina Wołos, naczelnik wydziału edukacji i zdrowia, pomysłodawczyni cyklu szkoleń nie ukrywa, że dla niej najważniejsza jest umiejętność pracy w zespole.
  - Dzięki takim umiejętnościom, każdy daje sobie potem radę w dorosłym życiu, jest aktywny i nie boi się inicjatyw. Zależy nam, żeby już od wieku szkolnego dzieci i młodzież uczyły się tych postaw, które wzmacniają społeczeństwo obywatelskie - mówi Halina Wołos.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo