Region > Niepełnosprawni do końca roku mogą starać się o...

  Region > Niepełnosprawni do końca roku mogą starać się o pomoc

  AK

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niepełnosprawni do końca roku mogą jeszcze starać się o pomoc. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ma jeszcze pieniądze na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, przedmiotów potrzebnych niepełnosprawnym czy na zlikwidowanie barier architektonicznych, czyli na przykład na przebudowę łazienki.

  Rozliczenie pieniędzy przeznaczonych na osoby niepełnosprawne odbędą się początkiem stycznia. W związku z tym jest jeszcze cały grudzień na otrzymanie pomocy. - Dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego zależy od wskazań lekarskich oraz od rodzaju niepełnosprawności. Przekazujemy pieniądze także w zależności od dochodu. Najwyższe dofinansowanie w przypadku rehabilitacji to 60 procent, w przypadku przebudowy architektonicznej to 80 procent. Turnusy rehabilitacyjne dofinansowujemy w granicach 500 złotych - mówi Barbara Wdowiarz, dyrektor PCPR w Mielcu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo