Stalowa Wola > Specjalna komisja oceniała czy myśliwi...

  Stalowa Wola > Specjalna komisja oceniała czy myśliwi dokonali prawidłowego odstrzału zwierzyny

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Artur Rolnik wspólnie z Tadeuszem Waszczukiem i Mariuszem Skibą oceniają dorodne poroże jelenia.

  Artur Rolnik wspólnie z Tadeuszem Waszczukiem i Mariuszem Skibą oceniają dorodne poroże jelenia. ©Z. Surowaniec

  Artur Rolnik wspólnie z Tadeuszem Waszczukiem i Mariuszem Skibą oceniają dorodne poroże jelenia.

  Artur Rolnik wspólnie z Tadeuszem Waszczukiem i Mariuszem Skibą oceniają dorodne poroże jelenia. ©Z. Surowaniec

  Myśliwy może ustrzelić w lesie czy w polu tylko to, na co ma pozwolenie. Wczoraj specjalna komisja w Nadleśnictwie Rozwadów w Stalowej Woli oceniała prawidłowość odstrzału selekcyjnego kół łowieckich z tereny nadleśnictw Rozwadów, Janów Lubelski i Rudnik.

  To był niezwykły widok, kiedy myśliwi wyciągali z worków trofea - wypreparowane poroża głów saren i rogaczy. Białe kości czaszek kontrastowały z ciemnobrązowymi rogami. W komisji zasiadali znawcy trofeów. Po wielkości starcia zębów, wielkości poroża i jego wadze oceniali wiek zwierzyny. Jak się okazuje, poroże jelenia w wieku sześciu lat waży 4,5 kg.

  W ocenie nie chodziło tylko o potwierdzenie mistrzowskich umiejętności myśliwych. Na każdy odstrzał selekcyjny myśliwy dostaje zgodę, a potem musi udowodnić, że ustrzelił właściwe zwierzę, takie, jakie było zaplanowane do selekcji. Sankcje karne za nieprawidłowy odstrzał są dotkliwe. W skrajnych przypadkach mogą oznaczać zakaz polowania przez dwa lata.

  Jak nam powiedział jeden z myśliwych, Ne jest łatwo ocenić w lesie z pewnej odległości czy zwierzę, do którego się mierzy jest tym, na które ma się pozwolenie. - Trzeba to zrobić bardzo szybko, niekiedy z dużej odległości - powiedział nam jeden z myśliwych. Ale jeżeli ktoś ma problemy z rozróżnieniem zwierzyny, nie powinien łapać za strzelbę - replikują członkowie komisji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo