Machów > Wiceminister skarbu o zalewie

  Machów > Wiceminister skarbu o zalewie

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  - Jeśli samorząd Tarnobrzega wystąpi z wnioskiem o przekazanie zalewu, niewykluczone, że go otrzyma - zapowiedział, patrząc na byłe wyrobisko siarki w Machowie, Jan Bury, wiceminister skarbu. Zapowiedź ministra uspokoiła lokalny samorząd, który rozpoczął starania o przejęcie zbiornika.

  Czas nagli, bo kończy się napełnianie zbiornika wodą, a co za tym idzie - rozpocznie się budowa zaplecza, umożliwiającego korzystanie z niego. Andrzej Wójtowicz, wiceprezydent Tarnobrzega, zapowiedział, że w przyszłym roku ruszy budowa stanicy żeglarskiej. Powinna zakończyć się przed rozpoczęciem sezonu.

  Plany planami, tymczasem nadal nie wiadomo, kto będzie zarządzał zbiornikiem. Dziś należy on do skarbu państwa, w imieniu którego zarządza nim Kopalnia Machów. Tymczasem, zdaniem lokalnych przedsiębiorców i radnych, zbiornik powinien przejąć lokalny samorząd, bo kto inny będzie dbał lepiej o niego, jak nie władze miasta, na terenie którego on leży.

  Więcej jutro w Echu Dnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo