Region > 40 szkół zrobiło sobie wolne w Dzień Nauczyciela

  Region > 40 szkół zrobiło sobie wolne w Dzień Nauczyciela

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Już wiadomo, że 40 podkarpackich szkół w Dniu Nauczyciela zrobiło sobie wolne - wynika z danych, które zebrało Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

  Wolnym w szkołach zainteresowało się Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, które teraz prosi o wyjaśnienia w tej sprawie MEN. Resort jest na etapie zbierania danych z województw. Jak zakończy się ta sprawa dla szkół, które samowolnie zrobiły sobie wolne?

  - Jedyne konsekwencje mogą wyciągnąć samorządy jako organy założycielskie.
  Nasze zadanie polegało na przypomnieniu, że Dzień Edukacji Narodowej to dzień wolny od zajęć szkolnych, ale nie od opieki nad uczniami. Nikt nie miał prawa tego dnia zamknąć szkoły. Na stronie internetowej kuratorium oświaty przypominaliśmy o tym - mówi Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty.

  Marta Kukowska, rzecznik prasowy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowała nas, że czekają na odpowiedź z MEN co resort zamierza zrobić, żeby w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji.

  - Poprosiliśmy również o przedstawienie skali tego zjawiska. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Liczymy, że MEN podejmie odpowiednie kroki, które nie dopuszczą do takiej sytuacji w przyszłych latach - mówi Marta Kukowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo