Tarnobrzeg > Kobieta oskarżona o zranienie nożem swojego...

  Tarnobrzeg > Kobieta oskarżona o zranienie nożem swojego konkubenta stanie przed sądem

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu na ławie oskarżonych zasiądzie 33-letnia tarnobrzeżanka.
  Przed ponad rokiem kobieta miała ciężko ranić nożem swojego konkubenta - mieszkańca Padwi Narodowej (powiat mielecki).

  Opisane aktem oskarżenia zdarzenia, miały rozegrać się w Padwi Narodowej, w mieszkaniu konkubenta kobiety. Ona sama nie ma miejsca stałego zameldowania. Jest matką siedmiorga dzieci, wszystkie przebywają w domach dziecka na terenie całego kraju. Feralnego wieczoru kobieta miała pić alkohol ze swoim konkubentem oraz dwoma kolegami.
  Kiedy towarzystwo było mocno nietrzeźwe, kobieta miała powiedzieć do "przyjaciela", że od niego odchodzi. Na tym tle doszło do kłótni, potem awantury i szarpaniny. W pewnej chwili kobieta wyszła do kuchni, przyszła z nożem i miała uderzyć konkubenta dwa razy w okolice klatki piersiowej.

  Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo. Na szczęście zadane rany nie okazały się śmiertelne. Kobieta została zatrzymana przez policję. Prokuratura przedstawiła jej zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie.

  Katarzyna P. była już w przeszłości karana. Dwa lata wcześniej tarnobrzeski sąd skazał ja za to, że… uderzyła nożem swojego konkubenta, innego niż przed rokiem. Dostała dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Kolejne przestępstwo popełniła więc w okresie próby, dlatego wykonanie pierwszej orzeczonej kary zostanie zapewne zarządzone.

  Już na początku śledztwa okazało się, że podejrzana choruje na gruźlicę, na dodatek jest w ciąży. Na ponad rok 33-latka trafiła do Łodzi, gdzie poddano ją specjalistycznemu leczeniu w warunkach aresztu śledczego. Kilka dni temu do prokuratury w Tarnobrzegu dotarła informacja, że oskarżona jest już zdrowa, dlatego może stanąć przed sądem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo