Stalowa Wola > Wspólna akcja policji i rewizorów przeciwko...

  Stalowa Wola > Wspólna akcja policji i rewizorów przeciwko chuligaństwu w miejskich autobusach

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pasażerowie miejskiej komunikacji w Stalowej Woli mogą się czuć bezpieczniej dzięki wspólnej akcji kontrolerów i policji.

  Pasażerowie miejskiej komunikacji w Stalowej Woli mogą się czuć bezpieczniej dzięki wspólnej akcji kontrolerów i policji. ©Z. Surowaniec

  Pasażerowie miejskiej komunikacji w Stalowej Woli mogą się czuć bezpieczniej dzięki wspólnej akcji kontrolerów i policji.

  Pasażerowie miejskiej komunikacji w Stalowej Woli mogą się czuć bezpieczniej dzięki wspólnej akcji kontrolerów i policji. ©Z. Surowaniec


  Używanie wulgarnych słów w autobusie miejskiej komunikacji samochodowej i na przystanku, zakłócanie porządku podczas jazdy może w Stalowej Woli drogo kosztować. Przekonało się o tym kilku chuliganów.

  Napad czterech chuliganów na kontrolerów biletów na jednej z linii miejskiej komunikacji samochodowej został nagrany przez kamerę, jaka znajduje się we wnętrzu pojazdu. - Z tym filmem poszedłem na policję i po naradzie postanowiliśmy, że będą wspólne patrole policji i kontrolerów w autobusach - wspomina dyrektor Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej Antoni Sokołowski.

  - Najgorszymi dniami są piątek i weekend, kiedy młodzi ludzi, a szczególnie "kapturowy", korzystają z miejskiej komunikacji, żeby dotrzeć na dyskoteki - usłyszeliśmy od dyrektora Sokołowskiego.

  Jak duży jest to problem, można się było przekonać już podczas pierwszych kontroli. Z tyłu do autobusu wsiadła kobieta sprawdzająca bilety. Została wulgarnie potraktowana przez parę wyrostków. Nie zauważyli, że w tym samym czasie do autobusu przodem weszło dwóch policjantów. Zatrzymali awanturnika. To tylko jeden z przykładów, jak udało się poskromić chamskie zachowanie.

  Pierwsze patrole już przyniosły wymierny efekt. Wylegitymowano dziesięć osób, ujawniono siedem wykroczeń, wystawiono trzy mandaty na kwotę 1200 złotych. Głównie za używanie słów wulgarnych i zakłócanie spokoju. Do tej pory były trzy wspólne patrole, dwa na terenie Stalowej Woli, a jeden w gminie Pysznica, na trasie w kierunku Kłyżowa, zaliczanych do niespokojnych.

  - Policjanci i kontrolerzy będą kontynuować te przedsięwzięcia, głównie w autobusach i na przystankach, gdzie mieszkańcy skarżą się na zakłócanie porządku, ze szczególnym uwzględnieniem pory wieczorowo-nocnej - zapewnił rzecznik prasowy policji Andrzej Walczyna.

  Dyrektor Sokołowski dodał, że planuje się, aby policjanci byli ubrani po cywilnemu podczas akcji na liniach autobusowych. - Takie akcje powinny znacznie ukrócić agresywność chuliganów - dodał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo