Stalowa Wola > Okulistyka w szpitalu oferuje rewelacyjnie...

  Stalowa Wola > Okulistyka w szpitalu oferuje rewelacyjnie krótkie terminy operacji zaćmy

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ordynator dr Alicja Ulewicz prezentuje salę operacyjna, gdzie usuwana jest zaćma.

  Ordynator dr Alicja Ulewicz prezentuje salę operacyjna, gdzie usuwana jest zaćma. ©Z. Surowaniec

  Ordynator dr Alicja Ulewicz prezentuje salę operacyjna, gdzie usuwana jest zaćma.

  Ordynator dr Alicja Ulewicz prezentuje salę operacyjna, gdzie usuwana jest zaćma. ©Z. Surowaniec

  Jeśli w innych ośrodkach na operację zaćmy trzeba czekać 2 lata, niekiedy płacąc za leczenie, w Stalowej Woli zabiegi są refundowane przez Fundusz Zdrowia, a na operację czeka się dwa miesiące.

  Obecnie w oddziale dodatkowo zatrudnione są dwie lekarki, specjalistki z II stopniem specjalizacji po mikrochirurgicznych szkoleniach.

  - Jesteśmy w stanie trzykrotnie zwiększyć ilość operacji zaćmy.
  Wyznaczamy terminy operacji na luty. Chcemy obalić mit, że pacjent, który jest ubezpieczony, żyje ze skromnej emerytury, musi być zdany na ślepotę z powodu zaćmy. Każdy, kto się tylko nadaje do operacji zaćmy i nie posiada innych dodatkowych schorzeń, które by go dyskwalifikowały do operacji, jest u nas przyjmowany - wyjaśnia ordynator oddziału dr Alicja Ulewicz.

  I zachęca do przyjścia osoby, które rezygnowały z operacji z powodu dużej odległości do innych ośrodków, długiej kolejki, braku pieniędzy, bo często oferowano im drogą operację w prywatnych placówkach poza funduszem.

  Paradoksem jest więc sytuacja, że na okulistyce w Stalowej Woli nie ma przewagi pacjentów tego miasta i okolic, są za to z Rzeszowa, Mielca, Tarnobrzega, a nawet okolic Przemyśla czy Krosna. Wystarczy zobaczyć wypisy pacjentów w księdze wniosków, aby przekonać się jak bardzo są zadowoleni z efektu leczenia i opieki.

  Każdy pacjent, który dostanie skierowanie na operację zaćmy ma prawo wyboru miejsca, gdzie będzie operowany. Problem polega na tym, że okuliści kierują pacjentów do odległych ośrodków skazując ich tym samym na odległe terminy. Pacjenci ze Stalowej Woli dowiadują się o możliwości operacji w tutejszym szpitalu od sąsiada, od rodziny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo