Stalowa Wola > Otworzono największy obiekt sportowy w naszym...

  Stalowa Wola > Otworzono największy obiekt sportowy w naszym regionie

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stalowa Wola > Otworzono największy obiekt sportowy w naszym regionie
  Stalowa Wola > Otworzono największy obiekt sportowy w naszym regionie
  Największa w powiecie stalowowolskim hala sportowa powstała przy Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Z powodu imponującej wysokości pozwala na strzelanie "wysokich piłek".

  Wielkość boiska to 23 na 48 metrów. Całkowita powierzchnia hali wynosi 50 na 29 metrów, a jej wysokość 12 metrów. Niezwykły jest dach hali. Podporą dla blaszanego pokrycia są łuki z klejonego drewna, wykonane w firmie koło Poznania. Całkowity koszt budowy hali zamknął się kwotą 5 mln 63 000 zł.

  Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie hali. Wśród gości był Marek Karbarz, absolwent szkoły, siatkarz "złotej drużyny", mistrz świata i mistrz olimpijski z Montrealu w 1976 r. Był twórcą dwóch największych sukcesów drużyny narodowej w Meksyku i Montrealu.

  - Mieliśmy sen, żeby powstał taki obiekt, żeby spełniły się aspiracje młodzieży. Kiedy pojawił się ten pomysł wydawało się, że realizacja będzie mało realna, a realizacja bardzo długa. Ale udało się dzięki przyjaciołom, rodzicom uczniów i instytucjom - powiedział dyrektor szkoły Mariusz Potasz.

  Tych przyjaciół zaprezentowała Renata Butryn, nauczająca w szkole zanim została posłem. Wywołała na środek parkietu byłych starostów i obecnego starostę Wiesława Siembidę, byłych radnych, którzy wraz z nią zabiegali o budowę hali, marszałka. Oraz dwie panie, które miały duży udział w powstaniu obiektu - skarbnika powiatu Elżbietę Kulpę i naczelnika Wydziału Inwestycji i Mienia Powiatu Alicję Mach.

  Halę, w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy wypełnili trybuny, poświęcił proboszcz bazyliki konkatedralnej ks. Edward Madej. Na finał młodzież dała pokaz taneczny z tańcami nowoczesnymi i standardowymi.

  Wychodzący z uroczystości były starosta Bronisław Tofil, wpisał się do księgi pamiątkowej: "Gratuluję wspaniałej hali sportowej. Jej oddanie do użytku jest potwierdzeniem słuszności mojej jakże trudnej i odpowiedzialnej decyzji o rozpoczęciu jej budowy. Decyzji bardzo ostro krytykowanej przez moich następców. Wspaniała młodzież LO im. KEN zasługuje na tak piękny obiekt. Życzę sukcesu na niwie sportowej".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo