Nisko > Ukradł dowód, zmienił wygląd, wyłudził kredy w banku...

  Nisko > Ukradł dowód, zmienił wygląd, wyłudził kredy w banku i …wpadł

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tylko chwilę 68-letni mieszkaniec Stalowej Woli cieszył się pieniędzmi wyłudzonymi w jednym z niżańskich banków. Został zatrzymany dzięki szybkiej interwencji pracowników banku i policji. Trafił do aresztu.

  Jak poinformowała policja na swojej stronie internetowej, w poniedziałek około godziny 10 do jednego z banków z Nisku wszedł starszy mężczyzna. Początkowo chciał zaciągnąć kredyt na 10 tys. zł, lecz z powodu niskiej renty mógł otrzymać tylko tysiąc złotych.

  Kiedy odszedł od kasy z pieniędzmi, koleżanka pracownicy udzielającej kredyt zapytała na jakie nazwisko zawarta została umowa kredytowa. Kobieta wcześniej pracowała w banku w Stalowej Woli i znała mężczyznę pod innym nazwiskiem.

  Podejrzewając, że mężczyzna oszukał je, kobiety zdecydowały się na własną rękę odzyskać pieniądze. Pojechały do miejsca zamieszkania oszusta, lecz go tam nie zastały. Postanowiły sprawdzić bar blisko jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna siedział przy piwie. Miał przy sobie tylko niewielką część pieniędzy, resztą pokrył długi.

  Pracownice banku wezwały policję i odebrały mężczyźnie resztę pieniędzy. Oszust został zatrzymany do wyjaśnienia w areszcie.

  Jak się okazało, posługiwał się cudzymi dokumentami. Przedstawił pracownicy banku nienależący do niego dowód osobisty i odcinek renty. Idąc do banku starał się upodobnić do zdjęcia z dowodu osobistego.

  Ale jego zdolności charakteryzacji okazały się marne. Na szczęście dla banku, który uniknął straty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo