Stalowa Wola > W przyszłym roku lepsze drogi, ale budżet...

  Stalowa Wola > W przyszłym roku lepsze drogi, ale budżet miasta z deficytem

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Radni powiatu stalowowolskiego przed świętami przyjęli budżet na przyszły rok. Dochody zaplanowano na 70 mln zł, wydatki na 82,5 mln zł. Deficyt wyniesie 12,5 mln zł.

  Budżet został uchwalony przy szesnastu głosach poparcia i dwóch głosach przeciwnych. Pięciu radnych było nieobecnych.
  Deficyt wziął się z konieczności przeprowadzenia inwestycji drogowych. Za 12,5 mln zł będą w przyszłym roku remontowane drogi powiatowe. Przebudowana zostanie ulica Przemysłowa i Bojanowska oraz wyremontowana wyjątkowo zdewastowana nawierzchnia drogi od Stalowej Woli do Przyszowa.

  Kolejne odcinki dróg powiatowych do remontu to - od Stalowej Woli do Pysznicy, od Zarzecza do Rzeczycy Długiej, od Pysznicy do Piskorowego Stawu i od Zaleszan do Zbydniowa.

  Najwięcej wydatków w przyszłorocznym budżecie powiatu stalowowolskiego pójdzie na zadania oświatowe - 42,2 proc., na transport i łączność 17,4 proc. i na pomoc społeczną 12,1 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo