Tarnobrzeg > Gazu w kuchni nie zabraknie

  Tarnobrzeg > Gazu w kuchni nie zabraknie

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Odbiorcy śledzą komunikaty dotyczące wprowadzenia ograniczeń w dostawie surowca.
  - Bez gazu nie ugotujemy posiłków, a z kranów popłynie zimna woda, dlatego skłócone strony powinny dojść do porozumienia - mówi pan Bogusław, mieszkaniec Tarnobrzega. Ograniczeń w dostawie surowca spodziewają się przedsiębiorstwa w naszym regionie, wykorzystujące gaz w produkcji.

  Kłopoty z dostawami gazu wywołane są konfliktem między Rosją i Ukrainą. 1 stycznia Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę, wskazując na długi Kijowa i brak umowy regulującej ceny surowca w 2009 roku. Wczoraj rano ukraiński Naftohaz poinformował o całkowitym wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu przez Ukrainę do Europy. Wstrzymane zostały także dostawy gazu do Polski.

  Przedstawiciele sanockiego oddziału Polskiego Górnictwa Nafty i Gazu zapewniają, że na razie nie ma żadnego zagrożenia dla podkarpackich odbiorców gazu.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo