Jarosław > Próbował oszukać metodą "na wnuczka"

  Jarosław > Próbował oszukać metodą "na wnuczka"

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W poniedziałek oficer dyżurny jarosławskiej komendy, średnio co pół godziny odbierał zgłoszenia od osób, które usiłowano oszukać metodą "na wnuczka". Oszust od siedmiu osób z terenu Jarosławia usiłował wyłudzić blisko 60 tysięcy złotych i 10 tysięcy dolarów.

  Do siedmiu mieszkańców Jarosławia na telefon stacjonarny dzwonił mężczyzna, podający się za członka rodziny. Mężczyzna mówił zachrypniętym głosem i prosił o pożyczenie pieniędzy. W dwóch przypadkach nie podał konkretnej kwoty. Gdy zaproponowano mu kilkaset złotych, odkładał słuchawkę. Podczas pięciu rozmów wymienił konkretne kwoty, które chciał pożyczyć.

  W jednym przypadku, gdy 77-letnia mieszkanka Jarosławia odpowiedziała, że ma oszczędności wysokości 12 tysięcy złotych w banku, dzwoniący rozłączył się. Za kilka minut ponownie zadzwonił informując, że przyśle taksówkę, która zawiezie babcię do banku. Prosił także o dyskrecję. Po upływie około 30 minut, do drzwi 77-latki zapukał mężczyzna, podający się za taksówkarza i zaoferował się, że zawiezie babcię do banku. Kobieta jednak zorientowała się wcześniej, że dzwoniący to oszust i kategorycznie odmówiła wyjazdu do banku. Sprawcy (sprawców) poszukuje policja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo