Sport > Pewna wygrana mistrzyń Polski

Damian SZPAK

Mistrzynie Polski, tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg potwierdziły klasę i w zaległym meczu ekstraklasy pokonały ich najgroźniejsze konkurentki do mistrzowskiego tytułu.

FORBET TARNOBRZEG - Start Nadarzyn 3:0.
Wyniki gier: Zhao Xiao - Yan Xiaoshan 3:0 (11:1, 11:8, 11:8), Li Qian - Xu Jie 3:1 (11:6, 11:8, 13:15, 11:9), Hana Bartoszova - Natalia Bąk 3:2 (9:11, 8:11, 11:7, 11:7, 11:1).

Zwycięstwa drużyny z Tarnobrzega można się było spodziewać, ale że będzie ono tak okazałe… Wszak był to mecz na szczycie, w którym zmierzyły się z sobą dwa niepokonane dotąd w lidze zespoły.

Mecz rozpoczął się od pojedynku dwóch Chinek. Już w pierwszym secie Zhao Xiao niemiłosiernie "zbiła" swoją rodaczkę Yan Xiaoshan, pokonując ją 11:1! Grająca w nadarzyńskim zespole Chinka była zrozpaczona, a popularny "Bobas" wypunktowała ją w drugim i trzecim secie. W drugiej grze do stołu podeszły Li Qian, która jest 19 i Xu Jie, która zajmuje 67 miejsce. Obie wystąpiły też w ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. "Mała" od początku do końca dominowała przy stole. Mogła wygrać w trzech setach, ale właśnie w trzeciej partii, gdy prowadziła 10:8, naszą zawodniczkę opuściło szczęście, nie wykorzystała dwóch piłeczek meczowych, po czym przegrała tę partię na przewagi. Ale w kolejnej nie dała już rywalce żadnych szans.

Ostatni pojedynek wieczoru rozgrzał publiczność. Czeszka Hana Bartoszova przegrała dwa pierwsze sety w pojedynku z Natalią Bąk, ale dwa kolejne wygrała i doszło do decydującej partii. W niej popularna "Hanka" zagrała wręcz koncertowo gromiąc rywalkę 11:1!