Nisko > Biznesmen molestował?

  Nisko > Biznesmen molestował?

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do ośmiu lat więzienia grozi biznesmenowi z Niska, podejrzanemu o molestowanie seksualne. Mężczyzna opuścił już areszt, po wpłaceniu 70 tysięcy złotych kaucji. Śledztwo w tej sprawie prowadzi niżańska prokuratura.

  O sprawie dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wpłynęło do prokuratury jesienią ubiegłego roku. Z naszych ustaleń wynika, że do zdarzenia miało dojść 10 sierpnia ubiegłego roku w Nisku.
  Dzień wcześniej znany niżański biznesmen gościł na przyjęciu weselnym, na którym poznał młodego mężczyznę. Zabawa i picie alkoholu we wspólnym towarzystwie zakończyć się miała tym, że biznesmen zaproponował poznanemu mężczyźnie nocleg u siebie.

  Co się później wydarzyło? Jak ustaliliśmy, biznesmen miał wykorzystać stan upojenia alkoholowego młodego mężczyzny. Pokrzywdzony miał zeznać w prokuraturze, że przedsiębiorca przytrzymał go siłą na łóżku, częściowo obnażył i dotykał jego narządów płciowych. Kodeks karny (artykuł 197, paragraf 2) takie zachowanie określa mianem "innej czynności seksualnej", za co grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

  Na początku grudnia Sąd Rejonowy w Nisku przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował biznesmena na trzy miesiące. Na taki środek zapobiegawczy nie zgodził się adwokat reprezentujący podejrzanego i zaskarżył decyzję do sądu wyższej instancji.

  - Sąd uznał, że na obecnym etapie śledztwa przesłanki do dalszego stosowania tymczasowego aresztu już nie występują. Areszt został zamieniony na poręczenie majątkowe wysokości 70 tysięcy złotych - wyjaśnia sędzia Józef Dyl, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo