Rudnik nad Sanem > Radny przeforsował zmiany o rozliczaniu...

  Rudnik nad Sanem > Radny przeforsował zmiany o rozliczaniu wody

  bp

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Marian Pędlowski, rudnicki radny, przeforsował zmiany w przepisach o rozliczaniu wody. Własny projekt ustawy przedstawił komisji Przyjazne Państwo.

  Projekt zmian w ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę zaproponowany przez radnego komisja zaakceptowała i przekazała do dalszych prac. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących rozliczania wodomierzy. - W budynkach wielorodzinnych rozlicza się wodę w oparciu o wodomierz główny - wyjaśnia radny Pędlowski. - W przypadku gazu, energii elektrycznej i cieplnej rozliczenie dokonywane jest według wskazań urządzeń indywidualnych.

  Radny przekonał posłów, że zwykle suma wskazań wodomierzy indywidualnych jest mniejsza niż wodomierza głównego. Dlatego ludzie płacą za wodę, której nie zużyli. - A to jest niesprawiedliwe - podkreśla Pędlowski. Jego argumenty podzielił również Piotr Styczeń, wiceminister infrastruktury. Resort uważa jednak, że zmiany w przepisach powinny być dokonane nie szybciej niż w ciągu 5 lat. Ma to dać czas przedsiębiorstwom wodociągowym na dostosowanie się do nowego sposobu naliczania opłat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo