Tarnobrzeg > Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Kultury

  Tarnobrzeg > Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Kultury

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Kończymy dziesięć lat i najlepszym prezentem, jest ten Ford, który od dziś będzie służył naszym podopiecznym - mówi Jurand Lubas, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu, który od wczoraj może pochwalić się nowym samochodem.

  Z nowego samochodu cieszy się przede wszystkim 50 jego podopiecznych, którzy są dowożeni i odwożeni na codzienne zajęcia. To mieszkańcy Tarnobrzega, ale także okolicznych miejscowości.

  Zakup nowego środka transportu był konieczny, gdyż poprzedni samochód, który służył placówce od początku jej działalności, coraz częściej zamiast przewozić podopiecznych, stał na kanale w warsztacie. - Dlatego kiedy pojawiła się możliwość pozyskania przez wojewodę podkarpackiego pieniędzy na zakup nowego samochodu, wystąpiłem szybko z wnioskiem - mówi Jurand Lubas, kierownik placówki. - Zorganizowaliśmy przetarg i wybraliśmy Forda. Jest wysoki co ma ogromne znaczenie przy wsiadaniu naszych podopiecznych, którzy cierpią na schorzenia ruchu.

  Dodatkowym atutem samochodu jest przyczepa, która, jak zapewnia kierownictwo placówki, jest bardzo przydatna. - Ponieważ gotujemy dodatkowo zupy dla jadłodajni miejskiej przywozimy sporo produktów do naszej kuchni - dodaje kierownik. - Do tej pory przewoziliśmy towar w samochodzie, co było niewygodne. Od dziś samochód jest dla ludzi, przyczepa dla towarów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo