Baranów Sandomierski > Będą tablice informujące kierowców by...

  Baranów Sandomierski > Będą tablice informujące kierowców by nie zaśmiecać poboczy

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kierowcy przejeżdżający przez gminę Baranów Sandomierski może już nie będą zaśmiecać przydrożnych rowów i przystanków. Wszystko za sprawą specjalnych tablic, które przypominają im o zachowaniu czystości.

  Zachować czystość warto, gdyż od kilku tygodni przydrożne rowy dosłownie lśnią czystością. Śmieci zbierali mieszkańcy zatrudnieni przez gminę w ramach robót interwencyjny. Przy okazji uprzątnięto teren graniczący z drogami powiatowymi i gminnymi.
  - Ze stumetrowego odcinka pobocza, zebraliśmy po dwa trzy, 100-litrowe worki śmieci - ubolewa burmistrz. - Kiedy złożyliśmy worki w jedno miejsce, załamaliśmy ręce, Nad tymi, którzy tak zaśmiecają nasze drogi.

  Przez Baranów Sandomierski biegną dwie drogi wojewódzkie. - Pierwsza to droga Tarnobrzeg - Mielec, druga Baranów - Majdan Królewski. - Śmieci w przydrożnych rowach było tak dużo, że wstydziliśmy się za ten widok. Na nic zdały się nasze prośby wysyłane do zarządcy dróg wojewódzkich, by posprzątali pobocza. Dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce - mówi burmistrz Baranowa, Mirosław Pluta.

  Z myślą o tych kierowcach, na terenie gminy ustawiono kilkanaście tablic z napisem "Kierowco nie śmieć". Swój apel samorządowcy kierują także do osób korzystających z przystanków. Tam także pojawią się tablice wskazujące miejsce, gdzie należy wyrzucić odpadki. W akcji samorząd Baranowa wspiera tarnobrzeski starosta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo