Region > Przychodnie przeżywają oblężenie. Infekcja nas...

  Region > Przychodnie przeżywają oblężenie. Infekcja nas dopada

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  W niżańskim przedszkolu przy ulicy Szopena już połowa dzieci nie pojawia się na zajęciach. Wszystkie chorują. Uczniowie w podkarpackich podstawówkach jeszcze się trzymają, za to brakuje nauczycieli do obsadzenia zastępstw za tych, którzy chorują. A w przychodniach tłumy.

  W Stalowej Woli, każdego dnia lekarze przyjmują dwa razy tyle pacjentów, co zwykle. Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitaro-Epidemilogicznej w Rzeszowie, uspokaja, że na podstawie danych nadsyłanych z całego Podkarpacia, dotyczących przypadków zachorowań na grypę, nie można mówić o epidemii. Mimo to przychodnie przeżywają prawdziwe oblężenie pacjentów.

  - Zgłaszają się do nas najczęściej z infekcjami wirusowymi. Są to przeziębienia, czy zapalenia górnych dróg oddechowych, które nie leczone mogą przerodzić się w poważne zapalenia płuc i oskrzeli - mówi Aneta Bill-Wrońska, dyrektorka NZOZ "Medyk" w Stalowej Woli.

  Więcej jutro w Echu Dnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo