Tarnobrzeg > Znieśli opłatę za wydanie dowodu osobistego

  Tarnobrzeg > Znieśli opłatę za wydanie dowodu osobistego

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pobieranie opłat za wydanie dowodu osobistego jest niewłaściwe - do takiego wniosku doszli posłowie i jednomyślnie je znieśli. Jednak na wejście przepisu w życie poczekamy aż rok.

  Jeśli znowelizowaną ustawę o ewidencji ludności i dowodach osobistych zaakceptuje Senat i kancelaria prezydenta to od 2010 roku nie zapłacimy za wydanie dokumentu i to bez względu na to, czy go zgubimy, zniszczymy, czy zostanie nam skradziony czy też staramy się o niego po raz pierwszy.

  - Dobrze się stało. Wyrobienie nowego dowodu nie powinno kosztować, skoro państwo często narzuca wymianę dokumentów - cieszy się z decyzji Sejmu Jurek Korczak z Tarnobrzega. Dla przebywających za granicą jak on, każda zmiana to duży kłopot. Właśnie na kilkanaście dni przyjechał do kraju. W czwartek jego żona zdążyła odebrać nowiutki dokument po zmianie danych. Nie mogła czekać z tym do przyszłego roku, więc musiała za wymianę zapłacić 30 złotych.

  - Nikt nie głosował przeciwko zmianie przepisu - informuje Krystyna Skowrońska posłanka Platformy Obywatelskiej. - Opłata zawsze budziła kontrowersje. Z tego powodu, że państwo nakładało na obywateli obowiązek wymiany dowodu osobistego i groziło sankcjami za niedopełnienie tego obowiązku. Pobieranie pieniędzy jest w tej sytuacji nieprzyzwoite.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo