Stalowa Wola > 2009 to Rok Wolności i Niepodległości

  Stalowa Wola > 2009 to Rok Wolności i Niepodległości

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" ogłosiła rok 2009 Rokiem Wolności i Niepodległości. Do obchodów włączył się Region Ziemia Sandomierska NSZZ "Solidarność" w Stalowej Woli.

  "Rok Wolności i Niepodległości jest dla nas pomostem pomiędzy 20 rocznicą strajków "Solidarności" w Hucie Stalowa Wola, obchodzonych w roku 2008 i 30 rocznicą powstania Związku, przypadającą na rok 2010" - czytamy w uchwale regionalnej "S".

  Strajki "Solidarności" w sierpniu 1988 r., a szczególnie wielki jedenastodniowy strajk w Hucie Stalowa Wola, utorowały drogę do demokratycznych przemian w Polsce i naszym regionie - przypominają związkowcy w uchwale. Ocenili, że rok 1989 był bogaty w wydarzenia, świadczące o dynamicznym udziale "Solidarności" w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego w naszym regionie.

  Zaliczyli do nich m.in. utworzenie Punktu Konsultacyjnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli, rozpoczęcie obrad "okrągłego stołu" z uczestnictwem przedstawiciela Komitetu Strajkowego "Solidarności" Huty Stalowa Wola Władysława Liwaka, powstanie Tymczasowego Komitetu Organizacyjnego Regionu Stalowa Wola NSZZ "Solidarność", spotkanie przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Lecha Wałęsy w Stalowej Woli z mieszkańcami regionu (15 luty 1989 r.).

  Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ "Solidarność", wraz z organizacjami zakładowymi, zorganizuje kalendarium uroczystości i spotkań, związanych z Rokiem Wolności i Niepodległości - zapowiedzieli związkowcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo