Stalowa Wola > Na szkolnym balu charytatywnym zebrano...

  Stalowa Wola > Na szkolnym balu charytatywnym zebrano więcej niż w ubiegłym roku

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Imprezie towarzyszyły występy zaproszonych zespołów

  Imprezie towarzyszyły występy zaproszonych zespołów ©E. Bożek

  Już wiemy, że uczniowie z Zespołu Szkół numer 4 w Stalowej Woli zebrali na pomoc dla swoich szkolnych kolegów 2 tysiące 500 złotych.
  Imprezie towarzyszyły występy zaproszonych zespołów

  Imprezie towarzyszyły występy zaproszonych zespołów ©E. Bożek

  Pieniądze już trafiły do chorej na białaczkę Joasi i Mateusza po ciężkim wypadku. Taką kwotę udało się uzbierać podczas szkolnego koncertu charytatywnego, który odbył się kilka dni temu.

  Uczniowie z całej szkoły nie po raz pierwszy zbierali pieniądze na pomoc swoim szkolnym kolegom. Już od 9 lat, co roku odbywa się specjalna impreza, podczas której w szkole sprzedaje się losy, organizowana jest loteria fantowa, licytowane są różne przedmioty podarowane głównie przez nauczycieli.
  Dochód z tych imprez jest przeznaczony przede wszystkim na pomoc finansową dla uczniów w trudnej sytuacji, ale nie tylko. Pieniądze trafiały także do dzieci z ochronki, czy uczniów z innych szkół.

  Warto dodać, że w ubiegłym roku zbiórka była niższa aż o tysiąc złotych.
  Jak mówi Monika Bis, dyrektorka szkoły, w tej imprezie zebrane pieniądze też są ważne, ale liczy się przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na cierpienie i potrzeby innych ludzi.

  I jak widać w tej szkole to się udaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo