Stalowa Wola > Unia dała pieniądze na modernizację...

  Stalowa Wola > Unia dała pieniądze na modernizację Kwiatkowskiego

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Po blisko czterech latach od zakończenia modernizacji odcinka ulicy Kwiatkowskiego w Stalowej Woli i zamiany zdewastowanej nawierzchni asfaltowej na betonową, miasto otrzymało z Unii dofinansowanie tej inwestycji.

  To była ciekawa inwestycja zrealizowana w latach 2004-2005. Chodziło o kilometrowy odcinek ulicy od Bramy Nr 1 Huty Stalowa Wola, do skrzyżowania z ulicą Ofiar Katynia. Powstała najdłuższa w regionie ulica o nawierzchni betonowej. Droższa w budowie od asfaltowej, ale tańsza w utrzymaniu przez wiele lat. Roboty pochłonęły 2,9 mln złotych.

  Głównym celem prac przeprowadzonych na ulicy Kwiatkowskiego było "ożywienie gospodarcze i społeczne terenów poprzemysłowych Huty Stalowa Wola i włączenie ich w organizm miejski Stalowej Woli". Ulica przejmowała ruch ciężkich pojazdów, intensywnie niszczących nawierzchnię.

  Miasto starało się o dofinansowanie inwestycji ze środków Europejskiego Programu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Pieniądze przyszły teraz. Unia pokryła połowę wydatków. Do miejskiej kasy wpadło więc prawie półtora miliona złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo