Mielec > Piotr Durak wydał drugi tomik poezji

  Mielec > Piotr Durak wydał drugi tomik poezji

  mg

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kilkadziesiąt osób uczestniczyło we czwartkowej promocji najnowszego tomiku wierszy mieleckiego poety - Piotra Duraka.

  "Wiatrołomny" - tak brzmi tytuł najnowszego tomiku poezji 24-letniego mielczanina, Piotra Duraka. Promocja zbioru odbyła się w czwartkowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu.

  Piotr Durak mimo tak młodego wieku ma już na swoim koncie spore osiągnięcia artystyczne: tom wierszy: "Odnaleźć siebie", powieść "Ostatni rok" i teraz drugi tomik wrażliwej poezji.
  Dlaczego "Wiatrołomny"? Jak powiedział nam sam poeta, tytuł tomiku odnosi się do jego wewnętrznych zmagań z okrucieństwem świata, oznacza pewien sprzeciw wobec bezlitosności reguł w nim panujących, wobec kryzysowi wartości. - To taka moja walka z tym wiatrem świata. A że człowiek jest jak lustro, w którym odbija się wszystko, to ja to wszystko właśnie staram się przelewać na papier.

  W czwartek młody poeta wraz z Agnieszką Tomczyk, poetką też z Mielca, recytował swoje wiersze. Większość zgromadzonych była pod wielkim wrażeniem tak osobistych i bezpośrednich wierszy. - Tutaj może mniej jest wyszukanych metafor, ale za to więcej ciebie - stwierdził polonista Jan Wróblewski.

  Piotr Durak jest wiceprezesem Grupy Literackiej Słowo, członkiem zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury. W tym roku kończy studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo