Sport > Badmintonowy Grand Prix Victora w Mielcu

PISZ

Zacięty pojedynek w kategorii "Runners Up" stoczyli "Terminator" Adam Bunio, trener badmintonistów Stali Nowa Dęba oraz Robert Nowak, szkoleniowiec Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona Volant Mielec. Zawodnicy walczyli o każdą lotkę, nawet w pozycji leżącej i na kolanach.

Mielec gościł po raz pierwszy w tym roku najlepszych badmintonistów amatorów z południowo-wschodniej Polski. Na kortach Zespołu Szkół nr 2 odbył się XXXI Turniej z cyklu Grand Prix Victora. Do Mielca zawitali badmintoniści z Gorlic, Tarnowa, Straszęcina, Ropczyc, Nowej Dęby, Kolbuszowej, Widełki oraz kilku studentów z Krakowa związanych rodzinnie z Mielcem. Imprezę uświetnił swoim udziałem Rafał Skrzek - medalista Mistrzostw Polski.

Po raz pierwszy w mieleckim turnieju pojawił się Sebastian Weron zwycięzca podobnego cyklu turniejów w Gorlicach.. Na "dzień dobry" w kategorii "Open" pokonał w trzysetowym pojedynku starszego z braci Skrzeków - Piotra i po kolejnych zdobyczach meczowych uległ dopiero w finale tej kategorii młodszemu Rafałowi.
Półfinałowy pojedynek w kategorii "Runners Up" pomiędzy Adamem Bunio i Robertem Nowakiem, był emocjonujący. Zwyciężył młodszy o kilkanaście lat mielczanin w setach 2:1 (18:21, 21:17, 21:17). Wśród kobiet zdecydowanie zwyciężyła Kinga Katra z Nowej Dęby. Znakomicie zaprezentowała się Kasia Słomba z Mielca, uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 13. Grając z dużo starszymi rywalkami, jako jedyna urwała seta Kindze i zajęła trzecie miejsce.

Miejsca na podium reprezentantów naszego regionu: open: Runners up: 2. Robert Nowak (Mielec), Adam Bunio (Nowa Dęba), open kobiet: 1. Kinga Katra (Nowa Dęba), 2. Bernadetta Kutacha (Widełka), 3. Katarzyna Słomba (Mielec); oldboje: 1. Adam Bunio, 2. Robert Karnasiewicz (Mielec); gry podwójne: 2. Robert Kasnasiewicz/Kacper Szymczyk, 3. Jarosław Mazur/Karol Maczyński (wszyscy Mielec).

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?