Gdzie na Walentynki w Nowej Dębie?

  Gdzie na Walentynki w Nowej Dębie?

  Mateusz Urbaniak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Romantyczna kolacja we dwoje? Czemu nie, Walentynki to idealny moment!

  Romantyczna kolacja we dwoje? Czemu nie, Walentynki to idealny moment! ©Archiwum

  Z tym pytaniem boryka się coraz więcej osób. I nie tylko młodych bo i starsi mają problemy. W domu, w kawiarni, na koncercie, a może romantyczna wycieczka. Oto niektóre propozycje na sobotni wieczór.
  Romantyczna kolacja we dwoje? Czemu nie, Walentynki to idealny moment!

  Romantyczna kolacja we dwoje? Czemu nie, Walentynki to idealny moment! ©Archiwum

  Z pytaniem "Gdzie spędzisz tegoroczne Walentynki?", zwróciliśmy się do mieszkańców Nowej Dęby w różnym przedziale wiekowym. Młodzież proponuje zabawę dyskotekową, której zapewne nie zabraknie w ten wieczór. A gdzie starsze pokolenie? Oczywiście usłyszeliśmy że dom to chyba najlepsze miejsce na spokojną rozmowę. Dodajmy że młodzież wybrała by restauracje ale w wielu przypadkach nie stać ich na taki rarytas, więc wybierają coś tańszego.

  Na koncercie

  Najtańszym przedsięwzięciem jest koncert znanej nowodębskiej formacji ONE GAIN. Tworzy go czworo znakomitych muzyków, którzy mają na swoim koncie współpracę między innymi z zespołami ze znanej w latach 80-tych i 90-tych tzw. Sceny Rzeszowskiej. To o 19 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Wstęp oczywiście za darmo.

  W domu

  Coraz mniej osób wybiera ten wariant. Choć dawnej jak mówi mieszkaniec Nowej Dęby - Zaproszenie panienki w ten dzień do domu oznaczało że to ta jedyna. Rodzice zawsze starali pomóż w przygotowaniach młodemu człowiekowi. - Kiedyś mało było dyskotek, kina a za wycieczkę trzeba było sporo zapłacić. Młodym się to nie opłacało woleli zostać w domu - dodaje Nowodębianin.

  W restauracji

  Najekskluzywniej ten wieczór możemy spędzić w restauracji. Choć w naszym mieście jest kilka wybraliśmy tą w centrum. W Hotelu Szypowskim są jeszcze wolne miejsca. Koszt waha się w przedziale od 100 do 200 złotych za dwuosobową kolacje. - Pierwszy raz chłopak zaprosił mnie do restauracji. Nigdy jeszcze tam nie byłam, to bardzo duże przeżycie i chyba za to go lubię. Na pewno kiedyś to było moje marzenie, powiem że to marzenie chyba każdej młodej dziewczyny taka kolacji, - mówi dziewczyna pytana przez nas.
  W pizzerii i dyskotekach

  Od wielu lat młodzi ludzie przebywają także w pizzeriach i przy tym dobrze się bawią. Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest drogi bo plasuje się w granicach 40 - 60 złotych. Co do drugiej opcji to coraz częściej zostaje wybierana przez młodych ludzi. Chcą przetańczyć tą noc i poznać kogoś z kim będą mogli spędzić resztę swojego życia. Oferty klubów są bardzo różnorodne.

  Po czesku, na wycieczce...

  "Walentynki w Pradze" - pod takim hasłem mieszkańcy Nowej Dęby mają szanse od 13 do 15 lutego spędzić ten czas w Pradze. A to za sprawą Biura Podróży "Active Trade". - Wycieczka do stolicy Czech to oryginalny upominek dla naszej drugiej połowy, dlatego postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych klientów i zorganizować taki wyjazd - mówi Anna Wit, specjalista ds. obsługi ruchu turystycznego w firmie. - Cena wycieczki jest bardzo atrakcyjna i konkurencyjna w porównaniu do innych biur. Koszt wycieczki to 335 zł (plus bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - 500 koron czeskich), podczas gdy inni touroperatorzy oferują podobny program w przedziale cenowym od 500 zł nawet do 700 zł. Nadal posiadamy wolne miejsca na wyjazd, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - dodaje. Wyjazd z Nowej Dęby 13 lutego o godzinie 21.20 z parkingu pod Domem Kultury".

  To tylko niewielka część ofert, jakie na nas czekają. Jedne są droższe, inne tańsze, jedne bardziej, inne mniej wykwintne, jednak gdziekolwiek byśmy nie wyruszyli i jakiejkolwiek oferty byśmy nie wybrali i tak najważniejsze jest to, kogo zabierzemy ze sobą…

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo