Eurowybory 2009. Mieszkańcy Jarocina woleli odpoczywać, niż...

  Eurowybory 2009. Mieszkańcy Jarocina woleli odpoczywać, niż iść na wybory

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W powiecie niżańskim zdecydowanie wygrała partia braci Kaczyńskich. Spora w tym zasługa mieszkańców gminy Jeżowe, w której Prawo i Sprawiedliwość uzyskało największe w regionie - ponad 68-procentowe poparcie!
  Najniższa frekwencja wyborcza ogółem i gmina z rekordowym poparciem dla PiS-u. Tak podsumować można niedzielne wybory do Europarlamentu w powiecie niżańskim.

  Na pochwałę zasługują mieszkańcy gminy Jeżowe, bowiem to właśnie w tej gminie odnotowano największą w powiecie niżańskim frekwencję wyborczą - w głosowaniu wzięło udział 20,47 proc. uprawnionych, czyli nieco więcej niż w gminie Nisko (20,42 proc.)

  Do ogólnie bardzo niskiej frekwencji wyborczej w tym powiecie - 17,97 proc., zapewne przyczynili się mieszkańcy gmin Jarocin i Harasiuki, którzy po prostu do wyborów nie poszli. W gminie Jarocin frekwencja wyniosła zaledwie 13,02 proc., w Harasiukach - 13,93 proc.

  - Nie byłem głosować, bo jestem eurosceptykiem - wyjaśnia Zbigniew Walczak, wójt gminy Jarocin. - Tak, korzystamy z unijnych dotacji, ale jestem przeciwnikiem tworzenia jednolitego państwa europejskiego. Każdy powinien mieć odrębność, w tym tkwi urok.

  TAK GŁOSOWALI MIESZKAŃCY POWIATU NIŻAŃSKIEGO (w procentach)

  PiS - 47,08
  PO - 22,45
  PSL - 10,01
  SLD-UP - 7,05
  PR - 6,16
  Samoobrona - 2,16
  Libertas - 1,91
  UPR - 1,41
  Centrolewica - 1,10
  PPP - 0,67

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo