Dopiero groźba epidemii grypy wymusza stosowanie...

  Dopiero groźba epidemii grypy wymusza stosowanie podstawowych zasad higieny

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Szkole Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli jest tylko zimna woda, ale wkrótce będą tu zainstalowane podgrzewacze.

  W Szkole Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli jest tylko zimna woda, ale wkrótce będą tu zainstalowane podgrzewacze. ©fot. Zdzisław Surowaniec

  Częste mycie rąk w ciepłej wodzie zmniejsza ryzyko zarażenia wirusem grypy. Tymczasem w części szkół w naszym regionie nie ma ciepłej wody. Sanepidy wydają decyzję, która zmuszają dyrektorów do instalowania podgrzewaczy.
  W Szkole Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli jest tylko zimna woda, ale wkrótce będą tu zainstalowane podgrzewacze.

  W Szkole Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli jest tylko zimna woda, ale wkrótce będą tu zainstalowane podgrzewacze. ©fot. Zdzisław Surowaniec

  Sanepidy przypomniały wszystkim szkołom, że w toaletach musi być ciepła woda do mycia rąk, jednorazowe ręczniki i dozowniki mydła. Szkoły, gdzie nie ma ciepłej wody, dostały czas na zainstalowanie podgrzewaczy. Trudno oprzeć się zdziwieniu, że dopiero w sytuacji zagrożenia epidemią grypy robi się coś, co powinno być standardem przez cały rok.

  TRWA SPRAWDZANIE

  W tarnobrzeskim i niżańskim Sanepidzie usłyszeliśmy, że właśnie trwa sprawdzanie w których szkołach nie ma ciepłej wody i inspektorzy są w terenie. Udało nam się porozmawiać z inspektorami Sanepidu ze Stalowej Woli, którzy wrócili z kontroli. Jak się okazuje, ciepłej wody brakuje nie tylko w szkołach na wsiach, ale i w mieście.

  W Stalowej Woli ciepłej wody nie ma w toaletach w szkołach podstawowych w "jedynce", "trójce" i w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Energetyków. Ciepłej wody nie ma także Katolickie Gimnazjum i Liceum przy Podleśnej oraz szkoła specjalna przy ulicy Hutniczej.

  - Dostaliśmy czas do lutego na zainstalowanie podgrzewacza w łazienkach - powiedziała dyrektor "jedynki" Małgorzata Kalinka. W tej szkole kiedyś była ciepła woda, kiedy była kotłownia. Od kiedy jest centralne ogrzewanie, ciepła woda znikła.

  BĘDĄ PODGRZEWACZE

  Zainstalowaniem ogrzewaczy zajmie się miasto. Jak nam powiedział inspektor Mirosław Tęcza, w "trójce" i w szkole przy ulicy Energetyków dojdzie do przerobienia instalacji i ciepła woda popłynie wkrótce, natomiast w "jedynce" trzeba będzie zainstalować urządzenie elektryczne do podgrzewania wody. Będzie więc trzeba kuć ściany i instalować bojlery.

  Jak się okazuje, nie jest źle w wiejskich szkołach podstawowych w powiecie stalowowolskim. Ciepłej wody nie ma tylko w szkole w Rzeczycy Długiej, Skwierzynie, w Kotowej Woli i Łysakowie. Wójtowie już się wzięli za przerabianie instalacji i montowanie urządzeń do ogrzewania wody.

  We wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie stalowowolskim jest ciepła woda - usłyszeliśmy w starostwie.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo