Wirus A/H1N1 atakuje. W Dębickim szpitalu ciężarna kobieta...

  Wirus A/H1N1 atakuje. W Dębickim szpitalu ciężarna kobieta walczy o życie

  Paulina SROKA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wirus A/H1N1 atakuje. W Dębickim szpitalu ciężarna kobieta walczy o życie

  ©Fot. Sławomir Oskarbski

  Trzydziestokilkulatka, która trafiła do dębickiego szpitala z podejrzeniem świńskiej grypy, leży na intensywnej terapii, podłączona do respiratora. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że jest w ciąży.
  Wirus A/H1N1 atakuje. W Dębickim szpitalu ciężarna kobieta walczy o życie

  ©Fot. Sławomir Oskarbski

  - Stan tej kobiety jest o tyle ciężki, że nie może samodzielnie oddychać - mówi Przemysław Wojtys, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy.

  Szpital w ciągu najbliższych dni spodziewa się wyników badań, które dadzą odpowiedź, czy chora rzeczywiście cierpi na tak zwaną świńską grypę. - Pacjentka już teraz otrzymuje leki, jakie podaje się przy wirusie A/H1N1 - zaznacza Wojtys.

  Dyrektor nie potwierdza ani nie zaprzecza, że kobieta jest w zaawansowanej ciąży. - Nie czuję się upoważniony do ujawniania takich szczegółów - wyjaśnia Wojtys.

  Do zdrowia powraca czterdziestokilkuletnia chora, u której w piątek potwierdzono obecność grypy A/H1N1. To pielęgniarka pracująca w dębickim szpitalu.

  W poniedziałek wszystkie szpitalne oddziały zostały całkowicie zamknięte dla odwiedzających.
  - Podjęliśmy taką decyzję przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo personelu i naszych pacjentów. Nie ma powodów do paniki - zapewnia Wojtys.

  Powodów do paniki nie widzą również zagadnięci przez nas dębiczanie. - Nie boję się epidemii, podobnie jak moi znajomi - zapewnia 25-letnia Patrycja Krupka. - Zresztą, kiedy o świńskiej grypie po raz pierwszy zrobiło się głośno, akurat byłam na Ukrainie. Skoro tam się nie zaraziłam, to i tutaj sobie poradzę.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo