Badminton. Zawodnicy Stali Nowa Dęba zdobyli pięć medali

Damian Wiśniewski
Badmintoniści Stali Nowa Dęba zdobyli łącznie w Szczucinie dwa złote, dwa brązowe, a także jeden srebrny medal Stal Nowa Dęba
Zawodnicy badmintonowej sekcji Stali Nowa Dęba odnieśli bardzo dobre rezultaty podczas rozgrywanych niedawno zawodów w województwie małopolskim.

Zawodnicy MKS Stali Nowa Dęba wzięli udział w zawodach „Podkarpacki Cup 2020” w małopolskiej miejscowości Szczucin. Razem z nimi zagrało łącznie 154 badmintonistów.

Zawodnicy z Nowej Dęby na tych zawodach spisali się bardzo dobrze i wywalczyli łącznie pięć medali: po dwa złotej i brązowe oraz jeden srebrny.

Krystian Wąsik zdobył jeden złoty medal i jeden srebrny. Najpierw wygrał w grze pojedynczej chłopców, w której w finale ograł Adama Koniecznego z AZS AGH Kraków 2:0 (21:14, 21:18) - w całym turnieju nie przegrał ani jednego seta.

Następnie razem z Szymonem Turskim z MKS Orlicz Suchedniów zajął drugie miejsce w turnieju deblowym.

Z bardzo dobrej strony pokazali się także juniorzy młodsi. W grze pojedynczej na półfinale swoją grę zakończyli Kamil Malak i Karol Wąsik ze Stali Nowa Dęba, dzięki czemu ex aequo zdobyli brązowe medale.

Jeszcze lepiej poszło im w grze podwójnej, gdzie zwyciężyli w finale z parą Bartosz Dulemba (Orlicz Suchedniów) / Igor Jasek (Benica UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) 2:0 (21:9, 23:21).

- Warto podkreślić, że Karol i Kamil dopiero pierwszy sezon występują w kategorii juniora młodszego, a Krystian jest dopiero pierwszy sezon młodzikiem. W związku z tym występ tej młodej i utalentowanej trójki badmintonistów Stali w Szczucinie należy uznać za wręcz wyśmienity i pozwala patrzeć z wielkim optymizmem i nadzieją w przyszłość - przekazano nam w klubie.