Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Doktor Andrzej Komsa został dyrektorem „ambulatorium” przy ulicy Kwiatkowskiego w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Andrzej Komsa, lekarz specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej został dyrektorem „ambulatorium”
Andrzej Komsa, lekarz specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej został dyrektorem „ambulatorium” Zdzisław Surowaniec
Andrzej Komsa, lekarz specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej, wieloletni zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w stalowowolskim szpitalu, wygrał konkurs na dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli przy ulicy Kwiatkowskiego.

Doktor Wojciech Korkowski na emeryturze

Tym samym zastąpił na tym stanowisku doktora Wojciecha Korkowskiego - specjalisty dermatologa, który odszedł na emeryturę. Obaj panowie będą nadal leczyć w "ambulatorium" zgodnie ze swoimi specjalizacjami.

Andrzej Komsa był zawodowo związany ze stalowowolskim szpitalem od prawie 40 lat. Wcześniej pracował w placówce zwanej „ambulatorium”, w której teraz przyszło mu pełnić funkcję dyrektora.

Przedstawienie nowego dyrektora odbyło się na sąsiadującym z "ambulatorium" terenem budowy hospicjum. Nie zapomniano podziękować za dotychczasową pracę i wkład w rozwój placówki Wojciechowi Korkowskiemu, który aktualnie przebywa na urlopie.

Doktor Andrzej Komsa

Andrzej Komsa mówiąc o najbliższych planach wspominał o rozwoju i poszerzeniu zakresu medycyny pracy i medycyny rodzinnej. Wzmacniania będzie kadra. - Mamy sygnały, że są problemy jeżeli chodzi o rehabilitację dzieci. Odbywa się ona raz w tygodniu. Będziemy dążyli do tego, aby była codziennie. Sam też swoją osobą będę służył w tym zakresie - zapewnił dyrektor Komsa.

Oprócz wachlarza świadczeń medycznych, podnoszony będzie standard wyposażenia w sprzęt, między innymi w tomograf komputerowy. Dużym atutem jest posiadanie własnego laboratorium diagnostycznego i rentgena.

Wzmacniania będzie także poradnia kardiologiczna, dzięki Markowi Ujdzie, kardiologowi, interniście, wieloletniemu ordynatorowi Oddziału Kardiologii Inwazyjnej w stalowowolskim szpitalu.

Choroby serca powodem zgonów

- W dalszym ciągu choroby serca są głównym powodem zgonów. Rośnie popyt na porady, dlatego chcielibyśmy, aby naszą chlubą był węzeł diagnostyki nieinwazyjnej

- mówił Marek Ujda. Chodzi o pracownie do echokardiografii, prób wysiłkowych i holtery EKG.

Od sierpnia w „ambulatorium” rozpoczęła funkcjonowanie Poradnia Medycyny Paliatywnej, która po wybudowaniu w sąsiedztwie hospicjum, zostanie przeniesiona do nowego gmachu. Kieruje nią specjalista doktor Aneta Słowik. Medycyna paliatywna to dział medycyny, a także specjalizacja lekarska, która obejmuje opiekę nad pacjentami znajdującymi się w terminalnym stadium nieuleczalnej choroby. Opieka paliatywna ambulatoryjna jest dla osób, których stan ogólny jest stabilny i mogą zgłosić się do niej samodzielnie, po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego czy ze szpitala.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie