Dom w Twoim stylu
  Kuchenka mikrofalowa – domowe sposoby na czyszczenie

  Kuchenka mikrofalowa – domowe sposoby na czyszczenie

  Katarzyna Dębek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Czyszczenie mikrofali za pomocą domowych sposobów.

  Czyszczenie mikrofali za pomocą domowych sposobów. ©Katarzyna Dębek

  Czyszczenie mikrofali za pomocą domowych sposobów.

  Czyszczenie mikrofali za pomocą domowych sposobów. ©Katarzyna Dębek

  Szybki tryb życia, brak czasu na przyjemności i obowiązki prowadzi do tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie po sobie posprzątać od razu. Tak się też dzieje, kiedy używamy do podgrzewania jedzenia mikrofalówki. Często jest tak, że po prostu zapominamy wyczyścić jej wnętrze po każdym podgrzaniu posiłku, a wtedy jedzenie zasycha i nie jest jej już tak łatwo wyczyścić. Z pomocą wtedy przychodzą domowe, babcine sposoby, które praktycznie wyczyszczą nam same wnętrze mikrofali.


  Domowe sposoby na czystą kuchenkę mikrofalową


  Do wyczyszczenia trudnych zabrudzeń, które znajdują się w mikrofali możemy użyć produktów, które mamy w domu, takich jak: ocet, cytryna czy soda oczyszczona. Polecamy kilka sprawdzonych sposobów na wyczyszczenie mikrofalówki przy użyciu produktów, które znajdują się w każdej kuchni.

  Cytryna dobra na wszystko


  W przypadku brudnego wnętrza mikrofalówki do jej wyczyszczenia użyjmy cytryny. Do miseczki z wodą wrzućmy kilka cząstek cytryny lub wyciśnijmy z niej sok i podgrzewajmy około 4-5 minut (aż płyn zacznie wrzeć). Woda z cytryną zacznie parować i rozpuszczać tłuszcz i brud, który osadził się na ściankach kuchenki. Następnie przecieramy szmatką z niewielką ilością płynu i wody. Cytryna także pozostawi przyjemny zapach. Jeżeli pod ręką nie mamy akurat cytryny możemy ją zastąpić pomarańczą lub kwaskiem cytrynowym.

  Ocet działa odkażająco


  Ocet w kuchni przydaje się nie tylko do gotowania, ale także do wyczyszczenia trudnych zabrudzeń. Również sprawdzi się przy myciu mikrofalówki. Użyjmy go w podobny sposób jak to robiliśmy z cytryną. Do miseczki wlewamy ocet i taką samą ilość wody (proporcja 1:1) i wstawiamy do mikrofali na parę minut. Tak przygotowanym roztworem możemy także umyć drzwiczki po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej.

  Na trudne zabrudzenia soda pomoże


  W przypadku bardzo zaschniętych kawałków jedzenia z pomocą przyjdzie soda oczyszczona. Można jej użyć na sucho lub zmieszaną z wodą. Na gąbkę wysyp odrobinę sody i pocieraj zabrudzone miejsce. Możesz także rozpuścić 2-3 łyżki sody w szklance wody i podgrzewać ją parę minut w mikrofali. Następnie wycieramy do sucha wnętrze kuchenki.

  Mycie talerza obrotowego


  Talerz obrotowy to element kuchenki, który najłatwiej się czyści i raczej nie ma większych problemów z jego domyciem. Wyjmujemy go z mikrofali i przy użyciu płynu do mycia naczyń i ciepłej wody wszelkie zabrudzenia powinny zejść.

  Obudowa kuchenki


  Oczywiście nie możemy zapomnieć o obudowie kuchenki, która również wymaga regularnego czyszczenia. Możemy do tego użyć mikstury, której używaliśmy do mycia jej wnętrza, czyli wody z cytryną, octem lub sodą. Pamiętajmy także o czyszczeniu wentylatorów, które znajdują się zazwyczaj w tylnej części naszego urządzenia.

  Odradzamy szorowanie wnętrza mikrofalówki drucianymi szmatkami, które niszczą powierzchnię. Unikajmy także wszelkiego rodzaju mleczek, które pozostawią toksyczny i chemiczny zapach, który może się później przenieść na nasze posiłki. Najlepiej jak systematycznie, po każdym użyciu przetrzemy delikatną szmatką z niewielką ilością płynu do mycia naczyń, a następnie dokładnie wytrzeć wodą. I to jest najlepsza rada, jaką udzielamy wszystkim użytkownikom kuchenek mikrofalówek.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Zobacz koniecznie:

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent