Dramat piłkarzy Gryfu

Piotr Szpak
W Brzyściu piłkarze Andreksu rozgromili Smoczankę Mielec, zapewniając sobie utrzymanie w klasie A. M. Radzimowski
Grupa 3: Niespodziewana porażka lidera z Mielca na zakończenie sezonu.

W rundzie jesiennej piłkarze Gryfu Mielec nie wygrali ani jednego spotkania. Mielczanie okazali się jednak "rycerzami wiosny" i po wczorajszej wygranej w Wadowicach Górnych byli bliscy utrzymania się w klasie A. Niestety, dla mielczan, wygrały także rezerwy Kolbuszowianki i Gryf spada do klasy B.

W ostatniej kolejce sezonu 2007/2008 doszło do olbrzymiej niespodzianki, bowiem najlepszy zespół rozgrywek, druga drużyna mieleckiej Stali przegrała w Czerminie z tamtejszą Victorią. Już jednak wcześniej mieleccy "rezerwiści" zapewnili sobie awans do klasy okręgowej.

Piast Wadowice Górne - Gryf Mielec 2:3 (1:1).

Ciejka 28, 75 - M. Jemioło 4, Maziarski 78, 85.
Piast: Paprocki - Miazga, Ciejka, Kurek, Sypek, Jarosz - Pietras, W. Kapinos, Gwóźdź (58 Padykuła) - Kopacz, Kiełbasa (72 Kmieć).

Gryf: Pięta - Kukla, Swół, R. Jemioło, Piechota (54 Dziewit) - Galek, Czaja, Walczak (68 Dziubek), Ciszek - M. Jemioło, Maziarski.

Żółte kartki: Kurek, Jarosz, W. Kapinos, Padykuła, Ciejka (P), Kukla, R. Jemioło, Dziewit, Galek, Dziubek, M. Jemioło (G).

Sędziował: R. Twardowski z Kliszowa. Widzów: 70.

Wiele emocji było w tym spotkaniu, które było z gatunku tych "być albo nie być" zespołu mieleckiego Gryfa. Goście rozpoczęli z mocnym animuszem i już po czterech minutach gry objęli prowadzenie. Miejscowym udało się jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkania. Kiedy na kwadrans przed jego zakończeniem Damian Ciejka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1, wydawało się, że los mielczan jest już przesądzony. Jednak goście zaimponowali charakterem. Trzy minuty później, po trafieniu Łukasza Madziarskiego, był już remis, a kiedy w 85 minucie Maziarski znów trafił do bramki miejscowych, został uznany za bohatera spotkania. Po meczu jednak radości w obozie mielczan nie było. Nadeszła informacja o wygranej rezerw Kolbuszowianki i Gryf spada do klasy B.

Kolbuszowianka II Kolbuszowa - Atut Podborze 5:3 (4:1).

Serafin 20, Cebula 30, 38, Pruś 44, Wróblewski 55 - Kuroś 18, 58, Dereń 59.

LKS Hucina - Ostrovia Ostrowy Baranowskie 2:2 (0:0).