Pobiegli dla porucznika! Zespół Szkół w Gorzycach obchodził...

  Pobiegli dla porucznika! Zespół Szkół w Gorzycach obchodził święto patrona

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W tym roku uczniowie biegli po raz 39. Zwycięzcy w grupie chłopców starszych: 1. Emil Mazur 2. Łukasz Kobylarz 3. Patryk Samołyk
  1/5
  przejdź do galerii

  W tym roku uczniowie biegli po raz 39. Zwycięzcy w grupie chłopców starszych: 1. Emil Mazur 2. Łukasz Kobylarz 3. Patryk Samołyk ©Szkoła

  W maju 1975 roku gorzycka szkoła przyjęła za patrona porucznika Józefa Sarnę, bohatera, który 13 września 1939 roku oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.
  Co roku wraz z obchodami święta szkoły odbywają się biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 roku młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach Wiesława Samela. W tym roku uczniowie biegli już po raz 39.Pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał w tym biegu dwukrotny olimpijczyk w biegach przełajowych Leszek Bebło.

  W tym roku oprócz uczniów Zespołu Szkół pobiegła młodzież z zaprzyjaźnionych Gimnazjów w Gorzycach i Sokolnikach. Biegi odbywały się w trzech kategoriach: dziewczęta, chłopcy młodsi, chłopcy starsi. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc, dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz ufundował nagrody rzeczowe.


  ZOBACZ TAKŻE:
  Do zobaczenia - odcinek 29 - premiery w kinie i na vod na wrzesień 2017


  (Źródło:telemagazyn.pl)

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo