Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie zimowe 2024 w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Będzie wiele atrakcji. Zobacz program wydarzeń

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza do wspólnego spędzania ferii
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza do wspólnego spędzania ferii Zdzisław Surowaniec
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli organizuje ferie zimowe w dwóch lokalizacjach - w Zamku Lubomirskich i w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Zobacz, co znajduje się w programie wydarzeń.

Ferie w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Ferie na Podkarpaciu trwać będą w dniach 29 stycznia-11 lutego. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało na ten czas wiele atrakcji.

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, Stalowa Wola, ul. Rozwadowska 12
29 stycznia – 4 lutego 2024. Wstęp: 5 zł od dziecka. Zajęcia trwają od godz. 9.00 do 12.00. Obowiązują zapisy pod nr telefonu: 797 120 229 lub 15 842 02 07

Muzeum zaprasza dzieci z opiekunami, a w drugim tygodniu ferii grupy zorganizowane do udziału w zajęciach plastycznych powiązanych z wystawami: „Alfons Karpiński. Ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli” oraz „Z muzealnego skarbca. Najcenniejsze dzieła sztuki ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”. Każdy warsztat poprzedzimy wizytą na ekspozycji.

poniedziałek 29.01
„Alfons Karpiński. Ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli”
Jakie tematy podejmował Alfons Karpiński? Kogo i co malował? Wspólne poszukiwanie odpowiedzi na powyższe pytania.

Różany decoupage na plastrach drewna
Podczas warsztatu uczestnicy wykonają decoupage z motywem róży na plastrze drewna. Odpowiednio zaimpregnowana powierzchnia sprawi, że przedmiot można wykorzystać jako podstawkę pod kubek.

wtorek 30.01
Tajemnice barw
Kolor jest niezwykle fascynującym zagadnieniem. Poszczególne barwy mogą wywołać w nas radość, smutek lub pobudzić nasze zmysły. Jak zmieniło się postrzeganie koloru na przestrzeni wieków? Czy Alfons Karpiński miał ulubiony kolor?

Magiczne laboratorium barw
Naczynie z wodą, mąka ziemniaczana, farby akrylowe i kartki papieru. Tylko tyle potrzeba, by „wyczarować” niezwykły obraz. W tym celu wykorzystamy technikę „marmurkowania”. Polega ona na tworzeniu na wodzie wymyślnych wzorów, które przekładane są na papier.
Spontaniczne tworzenie przyniesie uczestnikom warsztatów wiele radości. Niezwykłe obrazy będą stanowiły niepowtarzalną ozdobę salonu czy pokoju.

środa 31.01
Niezwykłe zbiory
Podczas lekcji muzealnej zapoznamy się z wybranymi dziełami malarskimi ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu. Dowiemy się, czym jest pejzaż ze sztafażem i co wspólnego z obrazem w formie koła (tonda) ma taca ze słodyczami.

Malowniczy widok
Na papierowym talerzyku w kształcie koła postaramy się odwzorować pejzaż przedstawiony na obrazie Widok na Zatokę Neapolitańską i wsypę Capri. W tym celu użyjemy różnych technik, takich jak tapowanie czy odbijanie.

czwartek 1.02
Wystawa czasowa „Z muzealnego skarbca”
Podczas zajęć na ekspozycji oraz warsztatów poszukamy odpowiedzi na pytania: Co oznacza numer na sygnaturze porcelany? Jak rozpoznać starą porcelanę? Jak odróżnić porcelanę od ceramiki?

Podstawka na biżuterię
Glinka samoutwardzalna to idealny materiał, z którego ręcznie i przy pomocy odpowiednich narzędzi można stworzyć idealną dekorację, która wysycha i utwardza się na powietrzu. Do wykonania naszej podstawki posłużą nam: glinka samoutwardzalna, miseczka z wodą, wałek do ciasta, talerzyk do odrysowania formy, specjalne narzędzia oraz farby akrylowe, którymi udekorujemy nasze prace.

Rodzinny czwartek w Muzeum
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą stworzyć ręcznie wykonaną, oryginalną ozdobę do przechowywania codziennej biżuterii. Zajęcia odbędą się w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w czwartek 1.02.2024 w godz. od 16 do 18. Serdecznie zapraszamy.

piątek 2.02.2024
Przystanki naszej historii
Dzięki Przystankom naszej historii poznamy kilka ciekawych miejsc i budynków historycznych Rozwadowa. Podczas tej wyprawy wspólnie rozwiążemy quest, który przygotowany został na trasie „Sztuka – dawna architektura”. Trasa będzie obejmowała miejsca:

  • Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
  • dom Abrahama Thallera
  • kapliczkę św. Jana Nepomucena
  • dom generała Wieczorkiewicza
  • dawny młyn
  • klasztor Kapucynów
  • budynek Sokoła
  • budynek szkoły PSP 9

Następnie w ramach warsztatów rozwiążemy zagadkę umieszczoną w tajemniczej skrzyni.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ul. Sandomierska 1

5–9 lutego 2024. Wstęp: 5 zł od dziecka. Zajęcia trwają od godz. 9.00 do 12.00. Obowiązują zapisy pod nr telefonu: 15 844 85 56

Zapraszamy dzieci z opiekunami, a w pierwszym tygodniu ferii grupy zorganizowane do udziału w zajęciach plastycznych powiązanych z wystawą stała „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”. Każdy warsztat poprzedzimy wizytą na ekspozycji.

poniedziałek 5.02
Kolejowy poniedziałek
Spotkanie rozpoczniemy od wycieczki na zabytkowy dworzec kolejowy w Rozwadowie. Tam uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawych informacji o kolei oraz zobaczą z bliska realistyczny model kolejki. W ramach warsztatów w Muzeum wykonamy stylizowany bilet kolejowy, który będzie pamiątką z zajęć.

wtorek 6.02
Magia światła zatrzymana w witrażu
Na wystawie stałej odkryjemy projekty witraży artysty Adama Stalony-Dobrzańskiego, który ozdobił rozwadowski kościół farny. Kontynuacją wizyty na wystawie będzie wykonanie przenośnej lampy z dekoracją w formie witrażu.

środa 7.02
Filcowe rękodzieło
Głównym motywem warsztatów będzie wykonanie etui na telefon z filcu. Każdy uczestnik będzie mógł ozdobić swój futerał aplikacją z motywem zwierzęcym. Takie zajęcia to łączenie przyjemnego z pożytecznym: pozwalają dzieciom trenować motorykę małą i dają satysfakcję z posiadania własnoręcznie wykonanego praktycznego przedmiotu.

czwartek 8.02
Dawniej to było…
Spotkanie na wystawie stałej pozwoli uczestnikom poznać życie na dawnej wsi. Zobaczymy różne narzędzia i przybory niezbędne do codziennego życia, przygotowywania posiłków, pracy. W części warsztatowej każdy uczestnik samodzielnie pod okiem edukatorek wykona masło tradycyjną metodą w drewnianej maselnicy.

piątek 9.02
Karnawał, karnawał!
Nawiązując do długiej tradycji balów karnawałowych wykonamy fantazyjne maski. Przy tej okazji opowiemy o znaczeniu karnawału, skąd ten zwyczaj pochodzi oraz jak obchodzono go na wsiach, a jak w mieście. Opowiemy też o najsłynniejszych wydarzeniach karnawałowych na świecie.

Źródło: podkarpackie.travel

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie