Gra grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi [19-20.03.2022]. Niedzielne wygrane ŁKS Probudex Łagów i Wisły Sandomierz. Zobacz zdjęcia

dor, dw, kostek
ŁKS Probudex Łagów wygrał z Wólczanką 4:1
ŁKS Probudex Łagów wygrał z Wólczanką 4:1 Kamil Bielaszewski
W weekend 19-20 marca rozegrana została 20. kolejka rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Zobacz wyniki i tabelę.

Sobota:

Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
Cracovia II: Wilk – Stachera (90+1 Góralczyk), Ziemnik, Dytiatjew, Urban - Nowicki (67 Kmita), Jodłowski, Ożóg, Kanach, Wiśniewski – Alvarez (87 Krzysztof Bociek).
KSZO 1929: Szymkowiak – Sylwestrzak, Matheus, Brągiel, Domagała – Dereń (62 Persona), Czernysz (74 Grudziński), Szela (63 Lipka), Stefanowicz (88 Kuzior), Nawrot – Żurek.
Sędziował: Jakub Pych (Dębica). Żółte kartki: Dytiatjew, Nowicki, Sylwestrzak - Nawrot, Szela, czerwona kartka: Kanach (45). Widzów: 100.

Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik 2:1 (1:1)
Bramki: Maciej Wojczuk 37, Kamil Kocoł 57 - Dominik Kunca 35.

Chełmianka Chełm - Unia Tarnów 0:1 (0:0)
Bramka: Sebastian Jacak 67.

Siarka Tarnobrzeg - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (2:0)
Bramki: Marcin Stefanik 4 z karnego, Bartosz Sulkowski 12, Kamil Adamek 57.

Wisłoka Dębica - Sokół Sieniawa 2:1 (1:1)
Bramki: Patryk Zygmunt 6 z karnego, Kamil Rębisz 79 - Dominik Pikiel 11.

Orlęta Radzyń Podlaski - Czarni Połaniec 2:2 (0:1)
Bramki: Patryk Szymala 61 z karnego, Sebastian Kaczyński 63 - Mateusz Załucki 25, Adrian Gębalski 86 z karnego.

Podhale Nowy Targ - Korona Rzeszów 5:0 (2:0)
Bramki: Patryk Serafin 37, Mateusz Broda 42, Adrian Szynka 70, 90, Damian Lepiarz 85.

Niedziela:

ŁKS Probudex Łagów - Wólczanka Wólka Pełkińska 4:1 (0:0)
Bramki: Aleksander Waniek 50, Mateusz Zachara 67, Daniel Pawłowski (samobójcze) 57, 90, - Krzysztof Pietluch 6.
ŁKS Probudex: Lipiec – Cichocki, Spychka, Szymocha, Ruiz - Seweryn (89. Gierczak), Słabosz (46 Zachara), Waniek, Mydlarz (75. Mianowany), Imiela (81 Orlik) - Chełmecki (46 Piróg).
Wólczanka: Dutka (62 Wierzchowski) - Harapko, Pawłowski, Korzeniewski, Wach ż - Kalemba (71 Lorek), Podstolak, Soboń (87 Przybycień) - Durda ż, Pietluch, Longe ż (87 Kedzior).
Sędziował Michał Ficiński (Sosnowiec).
Widzów: 200.

ŁKS Probudex przystąpił do tego spotkania podbudowany wyjazdowym derbowym zwycięstwem z KSZO 1929 Ostrowiec 1:0. Celem w spotkaniu z Wólczanką również był komplet punktów. jednak to goście niespodziewanie objęli prowadzenie w 6 minucie. Kacper Durda zagrał w polu karnym do Krzysztofa Pietlucha, a ten z siedmiu metrów skierował piłkę do siatki.

Chwilę później znakomitą okazję na wyrównanie zmarnował Łukasz Seweryn. Zawodnik gospodarzy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Wólczanki. Golkiper z Wólki Pełkińskiej popisał się też ładną interwencją w 23 minucie, po strzale Adama Imieli. W 30 minucie udanie interweniował Paweł Lipiec, broniąc strzał Dawida Wacha.

Po przerwie i dwóch zmianach gospodarze ruszyli do odrabiania start. Uzyskali wyraźną przewagę. W 50 minucie dopięli swego. Mateusz Zachara wycofał piłkę, a nadbiegający Aleksander Waniek strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Wólczanki. Chwilę później podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Michała Mydlarza próbujący interweniować Daniel Pawłowski wpakował piłkę do własnej bramki. Po tej bramce posypała się gra Wólczanki, efektem trzecie trafienie ŁKS Probudex, który chce się włączyć do walki o awans. Na listę strzelców wpisał się były reprezentant Polski Mateusz Zachara. W 90 minucie drugie samobójcze trafienie zanotował Daniel Pawłowski, tym razem przy próbie interwencji po wrzutce Kamila Orlika.

-Byliśmy faworytem, wszyscy dopisywali na trzy punkty. Wólczanka w przerwie zimowej poczyniła transfery, podjęła próbę złożenia zespołu, który powalczy o utrzymanie. Trudny rywal. Słabe było pierwsze 45 minut w naszym wykonaniu, po przerwie weszli Zachara i Piróg i zrobili różnicę. Wygraliśmy zasłużenie - powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener ŁKS Probudex Łagów.

Wisła Sandomierz - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
Bramka: Grzegorz Ochwat 11.

1. Siarka Tarnobrzeg 20 41 41-18
2. Cracovia II 20 40 43-21
3. ŁKS Probudex Łagów 20 39 36-21
4. Podhale Nowy Targ 20 37 46-28
5. Chełmianka Chełm 20 37 33-20
6. Stal Stalowa Wola 20 33 32-24