Grała piłkarska 3. liga. Wygrane KSZO 1929 i Czarnych w ostatniej jesiennej kolejce, porażki ŁKS i Korony II, Wisła nie pojechała na mecz

Dorota Kułaga, Hubert Pawlik
ŁKS Łagów przegrał z Wieczystą Kraków 1:2.
ŁKS Łagów przegrał z Wieczystą Kraków 1:2. Kamil Bielaszewski
W weekend 19-20.11.2022 grała piłkarska 3. liga. To była ostatnia jesienna kolejka. Czarni Połaniec wygrali 3:2 derbowy mecz z Koroną II Kielce, ŁKS Probudex Łagów przegrał z Wieczystą Kraków 1:2, Wisła Sandomierz z powodu problemów organizacyjno-finansowych nie pojechała na mecz z Avią Świdnik, a KSZO 1929 Ostrowiec odniósł efektowne zwycięstwo z Chełmianką Chełm 5:1.

Czarni Połaniec - Korona II Kielce 3:2 (1:1)
Bramki: Kacper Wątróbski 10, Adrian Gębalski z karnego 64, Eryk Galara 67 - Szymon Płocica 30, Yudai Shinonaga 87.
Czarni: Wieczerzak - Smoleń (88' Misztal), Woś, Bakowski, Bażant - Łąk (59' Nytko), Wiktor, Galara, Bawor - Wątróbski, Gębalski.
Korona II: Mamla - Zwoźny, Kiercz, Kiełb, D. Lisowski - Turek, Mucha (75' Rybus), P. Lisowski (75' Jopkiewicz), Bielka (65' Kośmider), Konstantyn (75' Majewski), Płocica (65' Shinonaga).
Żółte kartki: Gębalski, Bażant, Bawor.
Czerwone kartki: Gębalski, Bażant (Czarni).

Derbowy pojedynek był emocjonujący, do końca ważył się jego wynik. W drugiej odsłonie Czarni zdołali dwukrotnie umieścić piłkę w bramce Rafała Mamli. Najpierw pewnie jedenastkę wykorzystał Adrian Gębalski, a następnie prowadzenie podwyższył Eryk Galara. Korona II ambitnie dążyła do odrobienia strat i w 87 minucie drugą bramkę zdobył Japończyk Yudai Shinonaga. Tuż przed końcem spotkania kielecki zespół miał rzut karny, ale świetną interwencja po strzale Krzysztofa Kiercza popisał się bramkarz Czarnych Marcin Wieczerzak, zapewniając gospodarzom zwycięstwo.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Chełmianka Chełm 5:1 (2:1)
Bramki: Kostiantyn Czernij 6, 86, Dariusz Brągiel 8, Matheus Camargo 89, Radosław Sylwestrzak 90 - Patryk Czułowski 26.
KSZO 1929: Burek – Maidenevych (89.Żebrowski), Mężyk, Sylwestrzak, Camargo – Tymoszenko (83. Persona), Lipka (65.Zdyb), Dziubiński (89.Lenard), Brągiel (65.Bełczowski), Czernij, Nawrot.
Chełmianka: Grzywaczewski – Stępień (46.Szczodry), Bobrow, Czułowski, Piekarski - Myśliwiecki (83.Chwedoruk), Szwed (78.Panas), Budzyński, Knap - Bonin, Wiatrak.
Żółte kartki: Brągiel (KSZO 1929) – Stępień, Myśliwiecki, Szwed, Budzyński, Bonin (Chełmianka).
Sędziował: Przemysław Burliga (Zabrze).

ŁKS Probudex Łagów - Wieczysta Kraków 1:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Mianowany 57 - Thibault Moulin z karnego 73, Maksymilian Hebel 85.
ŁKS Probudex: Lipiec - Rogala, Szymocha, Waniek - Tonia, Mydlarz, Mianowany (80 Lepiarz), Seweryn - Rogoziński (69 Orlik), Imiela - Chełmecki (80 Kafel).
Wieczysta: Krawczyk - Bąk, Faworow, Bujak, Klimczak - Torres, Pietras (62 Hebel), Moulin, Pałaszewski, Kumah (85 Pachowicz) - Majewski.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
Żółte kartki: Rogala (ŁKS) - Klimczak, Bąk (Wieczysta).
Widzów: 400.

Mecz lidera z Wieczystą cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - obejrzało go 400 kibiców. W 11 minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego. Kacper Chełmecki dośrodkował do Łukasza Seweryna, ale górą był Krawczyk. W 54 minucie po indywidualnej akcji uderzył Chełmecki, ale jego strzał obronił Krawczyk. Trzy minuty później piłkę wybitą przed pole karne przejął Mateusz Mianowany, uderzył z 18 metrów i piłka wpadła w okienko. Pomocnik gospodarzy po chwili utonął w objęciach kolegów z drużyny, odbierając gratulacje za efektowne trafienie.

Mistrz jesieni, niepokonany od 15 meczów, starał się kontrolować sytuację. Jednak w 71 minucie w w polu karnym gospodarzy doszło do kontrowersyjnego zdarzenia, które sędzia ocenił jako faul Michała Mydlarza na Manuelu Torresie. I podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Thibault Moulin.

Zespół z Łagowa ruszył do ataku, chcąc zdobyć zwycięską bramkę. Świetna okazję miał Damian Lepiarz, ale świetnie interweniował 20-letni bramkarz Paweł Krawczyk. A w 85 minucie Maksymilian Hebel, po podaniu Radosława Majewskiego, uderzył tak, że Paweł Lipiec skapitulował. To był gol na wagę trzech punktów. Wieczysta wyjechała z trzema punktami, a w ekipie Łagowa po tym meczu pozostał duży niedosyt.

Ale za całą rundę ŁKS należą się wielkie słowa pochwały - już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni.

Na pewno żal, bo to był jeden z najlepszych meczów w naszym wykonaniu w tym sezonie. Wieczysta wykreowała zdecydowanie mniej sytuacji w tym meczu, niż my. Nie było po ich stronie żadnej optycznej przewagi. Momentami oddawaliśmy im piłkę, ale to wszystko były świadome zagrania. Jeśli chodzi o sytuacje to żal, że ten mecz tak się skończył. Z remisu bylibyśmy niezadowoleni, więc można się domyślić, co czujemy po porażce - mówił po meczu szkoleniowiec ŁKS-u Łagów, Ireneusz Pietrzykowski.

Avia Świdnik - Wisła Sandomierz 3:0 (walkower)
Piłkarze Wisły nie pojechali na ostatni mecz w tym sezonie, powodem są problemy finansowo-organizacyjne klubu.

Podhale Nowy Targ - Wisłoka Dębica 2:3 (1:1)
Bramki: Jakub Szczepański 29, Bartosz Żurek 88 - Maciej Maślany 34, Łukasz Siedlik z karnego 66, Kacper Maik 73.

Podlasie Biała Podlaska - Unia Tarnów 1:1 (0:0)
Bramki: Marcin Pigiel 77 - Tomasz Palonek 90+1.

Sokół Sieniawa - KS Wiązownica 1:1 (0:0)
Bramki: Krystian Majka 79 - Patryk Zieliński z karnego 70.

Stal Stalowa Wola - Lublinianka Lublin 3:1 (2:0)
Bramki: Kosei Iwao 11, Jakub Kowalski 35 z karnego, Michał Kitliński 82 - Fryderyk Janaszek 78.

Cracovia II Kraków - Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (1:1)
Bramki: Radosław Kanach z karnego 5 - Paweł Czeladko 43, Arkadiusz Maj 64

• 1. ŁKS Probudex Łagów 17 37 27-12
  • 2. Avia Świdnik 17 35 25-9
  • 3. Wieczysta Kraków 17 34 36-16
  • 4. Stal Stalowa Wola 17 34 30-18
  • 5. Cracovia II Kraków 17 33 38-20
  • 6. Orlęta Radzyń Podlaski 17 32 27-21