Łukasz Konstanty
Reprezentant Polski Jeremy Sochan zdobył 19 punktów dla San Antonio Spurs, a jego zespół przegrał u siebie z Denver Nuggets 106:117. To była 53. w obecnym sezonie ligi NBA porażka koszykarzy z Teksasu, którzy wygrali tylko 14 meczów.

Dziewiętnaście punktów Sochana

20-letni polski jedynak w NBA jak zwykle rozpoczął spotkanie w podstawowej piątce "Ostróg". Spędził na parkiecie łącznie 28 minut. W tym czasie trafił osiem z 16 rzutów z gry oraz dwa z trzech wolnych. Jego statystyki uzupełnia sześć zbiórek, cztery asysty i przechwyt. Miał trzy straty i popełnił jeden faul.

Sochan był najskuteczniejszy w szeregach Spurs. Victor Wembanyama i Devin Vassell zanotowali po 17 punktów. Liderem Nuggets był Nikola Jokić, który zdobył 31 pkt.

Fatalny bilans San Antonio Spurs

Mecz z aktualnymi mistrzami Teksańczycy zaczęli fatalnie. Już po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą 19 punktów. Co prawda w końcówce trzeciej części gry gospodarze zbliżyli się na 79:83, ale Nuggets ponownie podkręcili tempo i w kilka minut powiększyli przewagę do 21 punktów.

Spurs z bilansem 14-53 zajmują ostatnie, 15. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Nuggets (47-20) awansowali na pierwszą pozycje. (PAP)